Muzeum českého venkova – zámek Kačina připravuje pestrý program na rok 2023

V sobotu 25. března 2023 otevře Kačina brány prvním letošním návštěvníkům. Společně tak zahájíme novou návštěvnickou sezónu plnou různých zajímavých akcí, programových prohlídek, přednášek, divadelních představení, koncertů či talk show.

Koncert skupiny Kryštof a 7 pádů Honzy Dědka

Kromě celodenních rodinných akcí Vás na Kačině bude čekat například koncert skupiny Kryštof, talk show 7 pádů Honzy Dědka nebo série dalších koncertních verzí známých muzikálů v rámci Kačiny pod hvězdami. Letošní novinkou je červencový muzikál Noc na Karlštejně, který na Kačinu přiveze hvězdné obsazení.

Kačina dokořán, Kačinské hry a Noční Kačina

Na jaře nás čeká tzv. otevíračka s akcí Kačina dokořán, o Velikonocích si připomeneme české velikonoční zvyky, symboly a tradice. Následovat budou v jarních měsících Kačinské hry, celorepubliková Noc literatury, Jarní putování se sv. Jakubem, Výstava plemen loveckých psů či tradiční Noční Kačina.

Divadelní festival Makačíno

V červnu se mohou malí i velcí fanoušci kultury těšit na kačinský divadelní festival Makačíno, doprovázený vyprávěním loutek a strašidel v rámci programu Nevšední pohled na všední život v podzámčí. Duplicitně bude probíhat Víkend otevřených zahrad a koncem měsíce koncert skupiny Kryštof.

Léto na Kačině, Streed food festival a Zapomenutá řemesla

V rámci Léta na Kačině jsme pro vás připravili program plný pohádek, divadelních představení, koncertů a oživených nebo nočních prohlídek. Nalákat by vás mohli světové speciality na Street food festivalu nebo umění našich předků v rámci akce Zapomenutá řemesla. Chybět nebude ani prázdninová jóga v zámeckém parku, Strašidlo cantervillské, Noc na Karlštejně, Kultura pod hvězdami, večerní akce Kačina nespí nebo 4. ročník Výtvarného sympozia na konci prázdnin.

Koně na Kačině

Ani podzim na Kačině chudý nebude! Těšit se můžete na tradiční akce jako je Vinobraní, Koně na Kačině nebo komorní Zámecké čajování, které uzavře návštěvnickou sezónu. Zámek se opět otevře na nejkrásnější svátky v roce akcí Advent na Kačině o druhé adventní neděli a následně pak zbývající víkendy do konce roku s vánočními prohlídkami.

 

Více informací naleznete ZDE

Zámek Kačina

Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Česku. Nachází se v katastru obce Svatý Mikuláš 6,5 km severovýchodně od Kutné Hory. Je chráněn jako národní kulturní památka.Dnes je jedním z muzeí Národního zemědělského muzea.

Velkolepá zámecká budova na půdorysu otevřené podkovy se nachází na rozsáhlém prostranství parku navrženého roku 1789 vídeňským botanikem Nikolausem Josephem von Jacquin ve volné krajině při obci Svatý Mikuláš.

Střední část tvoří dvoupodlažní budova s klasickým portikem o šesti sloupech s tympanonem. Na ni na obou koncích navazují přízemní obytná stavení na obloukovitém půdorysu se sloupovým ochozem, zakončená patrovými budovami knihovny (vlevo) a nedokončené kaple a divadla. Ve střední části jsou reprezentační a obytné prostory včetně kruhového vstupního sálu s lucernou a velkého tanečního sálu. Celá stavba podélně měří 227 m. Na sochařské výzdobě se podíleli A. Schrott a Václav Prachner. V interiéru zámku se nachází muzeum českého venkova Národního zemědělského muzea. Součástí bohatých expozic je také knihovna rodu Chotků čítající na 40 000 svazků z doby od 16. po 19. století, zámecké divadlo, lékárna a skleník.

Zdroj: Wikipedie

Foto: Cysnews