Karolína Blehová: Říkají mi Kája a zpívám pro děti!

Seznamte se s mladou zpěvačkou, která si v krátké době získala srdce mnoha dětí. Vídat ji můžete v televizi Bambule a samozřejmě na mnoha představeních určených pro děti.

Ačkoli Karolína Blehová odmalička milovala hudbu a zpěv, v rodině neměla nikoho, kdo by se hudbě nebo zpěvu věnoval, až na jednu vzdálenější příbuznou, operní zpěvačku. Její cesta k hudbě byla tedy vyloženě záležitostí osobního přesvědčení.

Pravda, maminka ji dala ve čtyřech letech do tanečního kroužku v Chrasti u Chrudimi, nedaleko obce Smrček, kde tehdy bydleli. Vytouženého pěveckého kroužku se zatím ale nedočkala. Později, asi v osmi letech pokračovala ve společenských tancích, což ji ve 12 letech přestalo bavit a přešla na street dance. Bohaté taneční zkušenosti využila kolem šestnáctého roku, kdy jí bylo nabídnuto vedení taneční skupiny dětí. „Hrozně mě ta práce bavila“, usmívá se sympatická zpěvačka uměleckým jménem Kája při vzpomínce na čtyři roky strávené s dětmi ve skupině.

 

Když ve 14 letech objevila casting na letní hereckou školu, neváhala ani minutu a přihlásila se. Byla vybrána a konečně se učila nejen herectví, ale také zpěvu. Protože se všem na kurzu její zpěv líbil a chválili ji, dodala si odvahy k dalšímu kroku. Našla si učitele zpěvu, navštěvovala pěvecké kurzy. Ve dvaceti letech se prošla úspěšně castingem Aqua Babes, kde působila rok. I na toto období Kája velmi ráda vzpomíná: „Tohle pro mne byla opravdu velká škola, dostala jsem se do světa profesionálů, učila jsem se nové techniky, pohyb, prostě vše, co zpěvačka ke svému vystoupení potřebuje.“

Kýženou dráhu zpěvačky jí ovšem ani toto působení nepřineslo. Zase tak moc to ovšem neřešila; vždyť ještě stále studovala, a úspěšné dokončení školy pro ni bylo prioritou. Čas od času alespoň vystupovala na různých společenských akcích, kam byla zvána. Po ukončení studia byla oslovena společností Kawai production, která jí nabídla zajímavý projekt určený malým dětem. „To víte, že jsem po tom bez váhání sáhla!“, směje se Kája a pokračuje: „Miluju práci s dětmi, ráda pro ně tvořím, sama si píšu písničky a scénáře do projektů. A co je úžasné, tuhle práci můžu dělat klidně až do důchodu!“

Kája prozradila, že s dětským publikem zažívá i řadu nečekaných situací, překvapení, na která musí okamžitě reagovat, takže improvizací při vystoupeních zažívá až až. „Při vystoupeních používám spoustu rekvizit, které mám uložené za oponou a během představení si pro ně průběžně chodím. Občas se ovšem stane, že zvědavá dítka moji skrýš objeví – a já se pak nestačím divit. I pro tuhle jejich všetečnost děti miluju a na každé vystoupení se strašně těším!“, uzavírá rozhovor Kája.

Zdroj: Helena Váňová Production