Jiří Lábus, Berenika Kohoutová, Štěpán Benoni a Táňa Medvecká představují psí partnery z filmu ŘEKNI TO PSEM

Scénář komedie Řekni to psem napsala spisovatelka Irena Obermannová, natočil ji Robert Sedláček a v hlavních rolích se představí herci Berenika Kohoutová, Štěpán Benoni, Jiří Lábus a Táňa Medvecká. A právě ti v novém videu představují své psí kolegy a jejich herecké výkony.

Řekni to psem

Představitelka hlavní hrdinky, Berenika Kohoutová, popisuje svou zkušenost z natáčení s psími parťáky:

„Naši pejsci byli nádherní, skvělí, vychovaní. Byly to border kolie, jedni z vůbec nejchytřejších psů, ale i na ně toho někdy bylo dost. Spousta lidí, různé pokyny, opakování záběrů… I na nás herce je to účinkování se psy poměrně náročné. Máme se soustředit na technické pokyny s pejskem a zároveň na vlastní hraní, to je občas dost komplikovaný. Ale jako parťáci jsou ti pejskové dokonalí!“

Se svým pejskařským postřehem se připojuje i její herecký partner Štěpán Benoni:

„Já mám dva rok a půl staré australské ovčáky – a to je doma hodně veselo! Ve filmu jsme natáčeli s border koliemi, což je trochu příbuzné plemeno a jsou to velmi inteligentní psi. Obdivoval jsem, jak byli vycvičení, museli občas zvládnout vyloženě herecké akce. Od jejich trenérky jsem se taky leccos ve výchově psů přiučil. Nicméně pokud po takovém pejskovi chcete, aby něco opakovat řekněme osmkrát, úplně to nejde. Situace jsou dlouhé, do toho dialogy –  tak někdy jsme spolu trochu válčili. Ale byla to legrace. Mě to hodně bavilo.“

Premiéra filmu 7. července 2022

Film Řekni to psem bude mít premiéru 7. července 2022 a jeho hlavní hrdinkou je Dita (Berenika Kohoutová), která místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladou border kolii, přestože nikdy žádného psa nechtěla a navíc ji pejskařská komunita připadá směšná. Celý příběh začíná tím, že šlápne do psího…no, víte čeho….  Opravdu je to štěstí? Zatím to vypadá, že se jí na paty lepí jen smůla. Naštěstí se proti svému očekávání sblíží nejen se svým psem, ale i s dalšími pejskaři. Od propagátorky psích hřišť, přes bývalého barového pianistu, až k Petrovi, z kterého se nakonec možná vyklube i něco více než jen její zdánlivě podivínský soused. A to možná díky tomu, že má shodou náhod za pejska taky border kolii. Roli sympatického souseda Petra, jenž s Ditou sdílí coby vášnivý pejskař její psí patálie, ztvárnil Štěpán Benoni, nejlepší kamarádku Gábinu hraje Hana Vágnerová, expřítele Filipa představuje Igor Orozovič. Hrdinčinu poněkud excentrickou matku si zahrála Veronika Žilková a v rolích vášnivé pejskařky a barového pianisty ve výslužbě se představí zábavné duo Táňa Medvecká a Jiří Lábus. Režie filmu se ujal Robert Sedláček.

Snímek vznikl v produkci společnosti Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze, koproducentem a distributorem filmu je společnost CinemArt. Partnery filmu jsou TV PRIMA, Fitmin, Vorwerk a Citroën. Film je realizován se záštitou starostky MČ Praha 2 Mgr. Jany Černochové.

 

Romantická komedie ŘEKNI TO PSEM se představuje v traileru