Jaké songy Češi nejvíce poslouchali v říjnu?

Česká hudební streamovací služba Youradio zveřejnila žebříček TOP 10 nejvíce poslouchaných songů za měsíc říjen. Smrt Karla Gotta evidentně zasáhla i uživatele Youradia. Jednoznačně nejvíce přehrávanou písní se stala Srdce nehasnou od Karla Gotta a Charlotte Elly Gottové. Do první desítky se ještě dostal duet Mistra s Leošem Marešem Být stále mlád.

Hudební streamovací služba Youradio má již půl miliónu registrací. Jaké songy byly nejvíce přehrávány v říjnu? Žebříček je sestavený na základě statistik poslechovosti.

 

TOP 10 songů

  1. Karel Gott & Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou
  2. Shawn Mendes feat. Camila Cabello – Señorita
  3. Tones And I – Dance Monkey
  4. Mirai – Øtchi
  5. Ed Sheeran feat. Khalid – Beautiful People
  6. Ed Sheeran feat. Justin Bieber – I Don’t Care
  7. Mirai – Hometown    
  8. Lewis Capaldi – Someone You Loved 
  9. Leoš Mareš feat. Karel Gott – Být stále mlád (Forever Young)
  10. Chinaski – Láska a data

 

Žebříček songů okomentoval Ondřej Těšínský, hudební dramaturg Youradia následovně: „I uživatele Youradia zasáhla smrt Karla Gotta. Jeho poslední píseň, kterou Mistr nazpíval se svojí dcerou Charlotte Ellou, byla v říjnu suverénně nejoblíbenější skladbou. Napsal ji Richard Krajčo a přiznal, že s tím musel spěchat, protože v době vzniku songu už věděl, že je Gott vážně nemocný. Proto je ostatně text písně tak silný a emotivní: “Někdy se ví, co Bůh chystá a že se nedaj stihnout všechna místa...”. Na devátém místě se ještě objevila skladba s Karlem Gottem Být stále mlád (Forever Young) od Leoše Mareše, v níž je použit právě refrén Gottovy slavné písně. Hned dvě želízka v horké první desítce nejoblíbenějších písní Youradia má mladá česká kapela Mirai. Z jejich druhé desky Arigató boduje jednak se singlem Øtchi a jednak s novinkou Hometown. „První desítku uzavírá čerstvá novinka od skupiny
Chinaski – Láska a data z jejich nového alba 11. To je první deska, kterou kapela vydala po radikální změně sestavy. Svěží energie z nového singlu Chinaski ale úplně nečiší. Pětici českých skladeb doplňují doznívající globální hity letošního léta
,“ doplnil Ondřej Těšínský.

 

A dodal: „Také jsme se v poslední době v Youradiu zaměřili na českou hudbu a více ji rozčlenili do playlistů tak, aby se jednotlivé songy k sobě více hodily.“ Nově si tak v aplikaci nebo na webu www.youradio.cz můžete pustit playlisty: Současný český pop-rock, Český pop-rock 1990-2010, Současný český pop nebo Česká popová klasika. Samozřejmostí zůstává denně aktualizovaný playlist České novinky 2019 i další žánrové kategorie s českou muzikou.