Festival EKOFILM odkládá projekce, fanouškům zprostředkuje část programu online v souladu s novými opatřeními

V reakci na nově vyhlášená opatření proti šíření covidu pořadatelé 46. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM odkládají projekce filmů v kinosálech na pozdější termín, který bude upřesněn. Fanouškům však nabídnou část přislíbeného doprovodného programu. Zachována zůstává úvodní debata, která bude zájemcům přístupná online včetně možnosti pokládat otázky. Připraveno bude i zahájení festivalu Kapitánem Demem a slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku.

„Naší nejvyšší prioritou je bezpečnost našich fanoušků i účinkujících, proto plně respektujeme nově vyhlášená protiepidemická opatření. Projekce proto odkládáme na dobu, až současná opatření a největší ohrožení odezní, o konkrétním termínu budeme ještě informovat. Některé části doprovodného programu, které jsou s nově vyhlášenými opatřeními v souladu, proběhnou podle plánu. Zájemci napříč republikou se tak mohou těšit jak na online zahájení festivalu Kapitánem Demem, tak na úvodní besedu za účasti ministra životního prostředí, předních odborníků z vysokých škol i zástupců byznysu a nevládních organizací,“ reaguje na nově vyhlášená opatření produkční festivalu Pavlína Vidnerová ze společnosti Key promotion.

Další částí doprovodného programu, která se do online prostředí nepřesouvá a zůstává zájemcům přístupná, je výstava Není zvěř jako zvěř. Probíhá již od 5. října v parku na brněnském Moravském náměstí a končit bude 25. října. Další doprovodné plánované v termínu 14.-17. října 2020 se ruší.

 

Na EKOFILM míří oceněný film Země medu i Kapitán Demo Přípravy ekologického filmového festivalu finišují

46. MFF EKOFILM vyhlašuje dovolenkovou fotosoutěž! – Fotosoutěž pro milovníky přírody

46. ročník MFF EKOFILM se otevírá filmařům celého světa!