Čech porazil mrtvici vlastními buňkami a napsal knihu

Zázrak nebo úspěch moderní regenerativní medicíny? První Čech, kterého postihla mozková mrtvice, se uzdravil svými vlastními kmenovými buňkami. O svém příběhu napsal knihu, kterou na Valentýna pokřtí Michal Viewegh.

Mozkové příhody se řadí mezi nejčastější důvody úmrtí či dlouhodobého a závažného zdravotního postižení. V současné době se toto onemocnění netýká už “jenom” seniorů, ale postihuje často i podstatně mladší ročníky. Výjimkou nebyl ani Ing. Luboš Kulha, kterého mozková mrtvice postihla ve věku 46 let. Z plného zdraví se ocitl v ohrožení života a na invalidním vozíku, plný starostí, co bude dál. Vsadil ale na změnu životního stylu a podstoupil unikátní léčbu kmenovými buňkami. A dnes? Po 2 letech se úplně uzdravil. Žije plnohodnotný život s manželkou a malými dětmi a dokonce o svém příběhu napsal knihu. Ta už je na světě a pokřtí ji významný český spisovatel Michal Viewegh. Zázrak? Ne! “Pouze” spojení unikátních léčebných postupů a aktivního přístupu pacienta.

Křest knihy Ing. Luboše Kulhy “Jak mi pomohly kmenové buňky v léčbě mozkové mrtvice” se uskuteční na svátek sv. Valentýna ve čtvrtek 14. února 2019 od 17.30 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí 41 v Praze. Autor do knihy přenesl svoje zkušenosti se závažným onemocněním – cévní mozkovou příhodou neboli mozkovou mrtvicí, s následnou léčbou a s celým procesem uzdravování. Na křtu své knihy nám řekne o tom, co onemocnění předcházelo, jak zvládal těžké chvíle v ohrožení života i to, jak se s celou situací vypořádal.

Vzhledem k tomu, že cévní mozková příhoda postihuje mnoho lidí na celém světě, vědci a lékaři hledají nové možnosti. V současné době lze totiž samotnou rehabilitací docílit částečného zlepšení pacientů zejména v prvním roce po mozkové mrtvici. Potom však zlepšování pohybu, zlepšování řeči i dalších běžných dovedností brání chronický zánět, který přetrvává v místě poškození mozku. K nejmodernějším léčebným metodám přispívá regenerativní medicína, zejména přístupy, které využívají regenerativní potenciál kmenových buněk pro potlačení chronické zánětlivé reakce probíhající v mozku. Kmenové buňky, zejména tzv. mezenchymální kmenové buňky z tukové a pojivové tkáně, totiž umí potlačit zánět a navodit regeneraci a opravu poškozených tkání. Aplikaci kmenových buněk podstoupil i Ing. Kulha, který prodělal cévní mozkovou příhodu ve svých 46 letech. Měl silně poškozenou rovnováhu a koordinaci pohybů horních i dolních končetin, zpočátku nebyl schopen se sám posadit ani vstát. Postupně po aplikaci kmenových buněk upravil i svůj životní styl – zaměřil se na zdravou stravu a pravidelné cvičení a dosáhl fantastických výsledků.

“Cévní mozková příhoda jenom v České republice postihuje přibližně 47 tisíc lidí. V průměru každých 11 minut na tuto nemoc zemře jeden člověk. Jedná se bohužel o zabijáka číslo jedna společně s nemocemi srdce, které řadíme mezi tzv. kardiovaskulární onemocnění neboli nemoci srdce a cév,” vysvětluje prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., vedoucí lékař brněnské kliniky Cellthera a uznávaný odborník na léčbu kmenovými buňkami, atestovaný imunolog a onkolog, který bude na křtu přítomen a velice rád zodpoví případné dotazy o kmenových buňkách a regenerativní medicíně.

Knihu pokřtí významný český spisovatel Michal Viewegh, který je autorem řady románů, z nichž se mnohé staly bestsellery a byly také zfilmovány.

Přijďte oslavit tuto výjimečnou příležitost. Přijďte oslavit uzdravení těžce nemocného člověka, který o tom všem napsal svou pravdivou výpověď.