Martin Chodúr s písní Klidně plakej


Martin Chodúr s písní Klidně plakej dál už 9 týdnů úspěšně boduje v rozhlasové hitparádě Česká dvanáctka a dnes ji v big bandové verzi uvede v Olomouci na 34. ročníku Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby PRIX BOHEMIA RADIO

 

Od loňská vysílá Český rozhlas Dvojka každou neděli hitparádu Česká dvanáctka. Letos se v ní mimořádně daří Martinovi Chodúrovi s jeho písní Klidně plakej dál, ke které si sám napsal hudbu i text. V hitparádě se drží 9 týdnů, 3x ji vyhrál a vícekrát obsadil 2. a 3. místo. Pokud v ní setrvá, vyhraje ocenění Zlatá Česká dvanáctka.

V big bandové verzi ji pak poprvé zazpívá dnes 19. března 2018 za doprovodu Rozhlasového big bandu Gustava Broma pod taktovkou Vlada Valoviče na zahajovacím koncertě 34. ročníku Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby PRIX BOHEMIA RADIO, který se uskuteční v sále Reduta Moravské filharmonie Olomouc. Bromův big band vedle Chodúra doprovodí i Moniku Bagárovou, Celeste Buckingham a Roba Opatovského. „Škoda, že se mnou do Olomouce nedorazí i má přítelkyně Ivonka, která bude hlídat našeho dvouletého Martínka. A to jsme si hanáckou metropoli chtěli už tolikrát pořádně prohlédnout“, dodává náš asi nejvšestrannější zpěvák mladé generace, který se našel nejen ve světě popu a rocku, ale i swingu, šansonu, filmových a muzikálových melodií.

Martin Chodúr foto Eva Farkašová