Top news

S hudbou kolem světa – Bardolino v Jazz Docku


Energické uskupení Bardolino se představí 13. března od 19h v pražském Jazz Docku. Kapela se inspiruje lidovou a etnickou hudbou celého světa. Na koncertě představí projekt: „ S Bardolinem kolem světa za 80 minut“ a pokřtí i nový videoklip.

Tento soubor překračuje s obrovskou lehkostí hranice hudebních žánrů a do crossoverové oblasti (etno, klasika, jazz) přináší své originální pojetí. V projektu „Kolem světa“ s Bardolinem skutečně procestujete svět od severu přes kelty, cikánskou hudbu, severní a jižní Ameriku, Indii, Čínu až po afrokubánské rytmy. V průběhu koncertu dokonce někteří členové střídají své původní nástroje a na pódiu se tak objeví i méně vídaný indický nástroj Esraj.Booking.com

 

Bardolino vzniklo z iniciativy tří hudebníků – houslisty Pavla Fischera, violoncellistky Margit Koláčkové a perkusisty Camila Callera. Všichni tři jsou dobře známi ze svého hudebního působení v prestižních uskupeních Škampovo kvarteto, Kaprálová kvartet nebo KOA.  Spolupracovali rovněž s osobnostmi, jako je Iva Bittová či Zuzana Navarová. Po několikaletém působení tohoto tria se k souboru přidává zpěvačka Jana Procházková, známá například z působení ve vokálním triu Triny a akordeonista Jakub Jedlinský. Dnes, jak sami členové s nadsázkou říkají, je Bardolino „úplné“.

 

Na koncertě v Jazz Docku se bude křtít také nový videoklip, který točilo Bardolino v mrazivých lednových dnech. Jeho hlavními hrdiny budou především děti a kmotrou videoklipu bude legenda české country a blues zpěvačka Jitka Vrbová.

Sestava kapely Bardolino:

Jana Procházková – zpěv
Pavel Fischer – housle, zpěv
Margit Koláčková – violoncello, zpěv, esraj
Jakub Jedlinský – akordeon
Camilo Caller – perkuse