Zlatý kuchař 2018

Anketa Zlatý kuchař se letos uskutečnila již pošesté. Pro pořádající redakci časopisu Gastro&Hotel profi revue byla od počátku vzorem podobná anketa, kterou vyhlašuje prestižní, německý, gastronomický časopis Der Feinschmecker. Redakce Gastro&Hotel oslovila gastronomické specialisty, kteří o gastronomii a restauracích píší, tedy ne kuchaře, ne manažery, ne lidi pracující přímo v restauracích nebo v dodavatelských firmách, ale novináře, foodblogery a gourmety hodnotící restaurace. Každý z nich měl sestavit vlastní žebříček deseti nejzajímavějších českých kuchařů roku 2018, určit jednoho zahraničního, jmenovat jednoho kandidáta na Objev roku, nominovat jednoho kuchaře jako Hvězdu gastronomie do Síně slávy a podruhé se letos volilo také v kategorii Zlatý cukrář. U všech měla být oceněna především invence, kreativita a originalita. I pro letošní rok mohla do hodnocení promluvit veřejnost a zvolit svého oblíbeného kuchaře v kategorii Volba veřejnosti.

Hlasování bylo spuštěno 15. dubna a tipy bylo možné posílat do 15. května na webové stránky www.zlatykuchar.cz.

Změna je život

Po pěti úspěšných letech fungování ankety Zlatý kuchař na české gastronomické scéně jsme se rozhodli posunout celkovou koncepci k její větší publicitě a popularitě. Chtěli jsme tak naplnit podstatu ankety o králi české gastronomie – to znamená, aby se značka Zlatý kuchař stala v povědomí odborné i laické veřejnosti jistotou skvělého gastronomického zážitku. S tímto cílem jsme letos změnili komunikační strategii a přinesli několik zásadních novinek,“ prozradila manažerka ankety Zlatý kuchař 2018 Stáňa Krejčová. „Asi nejvýznamnější změnou v anketě Zlatý kuchař 2018 je upuštění od pořádání večera slavnostního vyhlášení. Energii jsme napřeli především směrem k online prostředí, které zprostředkuje informace o anketě a výsledcích mnohem většímu množství diváků,“ dodala Stáňa Krejčová.

Zásadní posun ankety Zlatý kuchař 2018 do online prostředí přinese i větší zapojení nominovaných kuchařů a obecně větší popularizaci celé akce. Výsledky ankety Zlatý kuchař 2018 Volilo se v šesti kategoriích: Zlatý kuchař, Zlatý zahraniční kuchař, Objev roku, Síň slávy – Hvězda gastronomie, Zlatý cukrář a Volba veřejnosti. Kategorii Zlatý kuchař Letos soutěž opanoval Přemek Forejt (Entrée Olomouc) před loňským a předloňským vítězem Janem Punčochářem (v roce 2018 Grand Cru Restaurant & Bar, letos restaurant U Matěje).

 

Bodové hodnocení 10 nejlepších:

1. Přemek Forejt (Entrée Olomouc) 108
2. Jan Punčochář (Grand Cru, v letošním roce U Matěje) 90
3. Radek David (La Veranda, Babiččina zahrada) 77
4. Jiří Štift ((Sia) 72
5. Marek Šáda (Bellevue) 71
6. Michal Göth (Miura Čeladná) 69
7. Radek Kašpárek (Field) 69
8. Martin Svatek (Goldie Tábor) 67
9. Oldřich Sahajdák (La Degustation) 64
10. Pavel Sapík (Terasa u Zlaté studně) 63

Ostatní kategorie:

  • Zlatý zahraniční kuchař: Christian Duy Chu, Levitate
  • Objev roku: Vojtěch Petržela,
  • Juniorský národní tým AKC, menu pro jídelní vozy Českých drah
  • Síň slávy: Václav Košnář, do r. 2017 Farma Košík
  • Zlatý cukrář: Josef Maršálek, freelance
  • Volba veřejnosti: Jan Kaplan, Dvůr Hoffmeister, Číčovice
Václav Košnář

Kompletní seznam všech oceněných kuchařů najdete na www.zlatykuchar.cz a na www.gastroahotel.cz.

Na webových stránkách www.zlatykuchar.cz je rovněž video galerie s představením a rozhovory s jednotlivými nominovanými kuchaři a nechybějí ani rozhovory s partnery ankety ZK, připravuje se rovněž opět interaktivní mapa Zlatého kuchaře, kde budou tipy na restaurace s nominovanými kuchaři a jejich recepty. Na podzim roku 2019 pak poprvé po pěti letech působení ankety ZK vyjde v tištěné verzi i ve verzi pro internet Zlatá kuchařka s představením a recepty oceňovaných kuchařů. Bude mít 140 stránek a její slavnostní křest proběhne 10. 10. 2019 na veletrhu For Gastro&Hotel v Praze-Letňanech.

Generálním partnerem soutěže je již po páté společnost Fagor Gastro. „Strašně rádi podporujeme kvalitní projekty a už před 5 lety jsme cítili, že Zlatý kuchař má nějaký potenciál a bylo by prima být u toho. Jde to čím dál lépe, a i veřejnost má o tuto anketu větší zájem,“ vysvětlil Lukáš Sejk, ředitel Fagor Gastro

Předávání cen vítězů jednotlivých kategorií proběhlo na tiskové konferenci, která se konala v nově otevřené restauraci Jana Punčocháře, U Matěje, v Praze 6. Celou tiskovou konferenci s předáním cen oceněným kuchařům mohla sledovat také široká veřejnost online na FB. Originální skleněné ceny – sošky „kuchařského Oskara“ pro vítěze ankety – byly již popáté vyrobeny ve sklářském ateliéru Zdeněk Kunc Glass.

Vzpomínka na Vladimíra Poštulku, patrona a duchovního otce ankety Zlatý kuchař Vladimír Poštulka zemřel letos 1. května po úrazu na šumavské chalupě. O anketě Zlatý kuchař řekl: „Když se někdo blýskl řemeslem a vtipem, říkalo se o něm, že „je zlatej“. Vzali jsme si do názvu naší ankety ten vzácný kov také proto, že se leskne. A my bychom byli rádi, kdyby lesk slávy kuchařů působících v českých restauracích zářil víc a víc. Ještě před třiceti lety u nás skoro nikdo neznal jediného kuchaře jménem. Teď jsou to celebrity, jejichž popularitu lze srovnávat s umělci nebo sportovci. A právem. Naše anketa je výjimečná tím, že v ní hlasují pouze lidé, kteří vidí gastronomii zvenčí – a přitom jí dobře rozumějí. Zdálo se nám neobjektivní, pokud v anketách na toto téma hlasovali sami praktičtí gastronomové, tedy kuchaři, majitelé restaurací a gastronomičtí manažeři. My jsme k hlasování vyzvali novináře-specialisty a labužníky, kteří jsou známí svými četnými návštěvami v českých restauracích. Mám radost z toho, že se v naší anketě objevují nová jména talentovaných kuchařů a doufám, že těmto objevům pomůžeme k širšímu věhlasu.“

Jaromír a Věra Hamplovi

foto : archiv gastro a hotel: ZK1 Forejt
ostatní foto: Hampl