Pojďte s námi na virtuální kávu a zachraňte kavárnu Bílá vrána

Pandemie koronaviru je velice těžké období pro všechny, i pro kavárnu Bílá vrána.

Téměř okamžitě po přerušení běžného provozu, zavedli v kavárně úplně novou službu, a to obědové menu i s rozvozem po Praze. A přesto, že neměli s podobnou věcí předchozí zkušenosti, skvělý kavárenský tým vše perfektně zvládl a oběd z Bílé vrány doputoval během dubna ke stovkám spokojených zákazníků.

Bohužel ani tento krok nestačí k tomu, aby existenci sociálního podniku udrželi a s tím hlavně stálá pracovní místa kolegů s mentálním postižením.

Připravili proto akci „1000 kafíček pro Bílou vránu“, díky které si můžete kávu koupit na dálku a podpořit tak kavárnu a kavárníky. Koupí virtuálního kafíčka významně přispěje k záchraně kavárny, a k tomu, že se po skončení krize, budou mít kavárníci kam vrátit. 

Až otevře, věříme, že to bude 25. 5., můžete si svůj příspěvek proměnit za výtečné espresso. Domluvte si setkání nad kávou v Bílé vráně a nechte se hýčkat od kolegů, kteří už netrpělivě čekají, až budou moci jít do práce.

Budeme moc rádi, když budete naši výzvu sdílet mezi ty, kterým není téma lidí s postižením lhostejné. Neváhejte kontaktovat Petra na fundraiser@pohoda-help.cz.

Už se těšíme, až si dáme kafíčko v kavárně Bílá vrána.

Více informací naleznete ZDE

1 000 kafíček pro Bílou vránu

Kavárna Bílá vrána

je sociální podnik, to znamená, že hlavním cílem je sociální přínos a nikoli ekonomický zisk. Pracují zde lidé s mentálním postižením, které jejich práce velmi těší a pomáhá jim žít život, co nejpodobnější životu jejich vrstevníků. Bílá vrána není tréninkovou kavárnou, zaměstnanci dostávají plat, což jim výrazně zlepšuje kvalitu života.

Kavárnu Bílá Vrána provozuje POHODA – společnost pro normální život lidí s postižením, z.ú. POHODA od doby svého vzniku v roce 1998 poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením. POHODA umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením v maximální možné míře prožívat dospělost a přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí. Věří, že i dospělí lidé s mentálním postižením chtějí a mají dostat šanci žít plnohodnotným důstojným životem jako běžný občan. Snaží se o zkvalitňování sociálních služeb a života lidí s postižením.

Pohoda křtila kalendář v kavárně Bílá vrána ve Smečkách s Mahulenou Bočanovou a Klárou Issovou