Gabriele Mini si zajistil své první vítězství FIA FORMULA 3 na okruhu Circuit de Monaco

Pět jezdců Alpine Academy se vydalo do ulic knížectví: JACK DOOHAN (INVICTA VIRTUOSI) A VICTOR MARTINS (ART GRAND PRIX) v závodě 5  Mistrovství FIA Formule 2 a  GABRIELE  MINI (HITECH),  NIKOLA TSOLOV (ART) a SOPHIA FLOERSCH (PHM RACING) se vrátili do 3. závodu Mistrovství  FIA FORMULE 3.

Gabriele Mini prožil vítězný víkend v knížectví, kde zvítězil ve čtvrtečním mokrém volném tréninku, přestože Se po většinu tréninku zdržoval v pitlane s elektrickým problémem. Gabriele, který předtím závodil v Monaku v letech 2021 a 2022 s Formulí Regional, zúročil své zkušenosti na okruhu a v pátek si zajistil pole position s náskokem 0,874 sekundy na druhé místo v kvalifikační skupině B a 0,602 sekundy na Beganoviče, který byl na čele časů skupiny. A. Na startu z 12. místa v sobotním reverzním startovním roštu Sprint závodu se  Gabriele v prvním kole posunul  předs Beganoviče,  na 11. místo, kde zůstal až do šachovnicové vlajky, řídil svůj závod bezpečně, aby neohrozil šanci na vítězství. V nedělním závodě zaznamenal Gabriele své první vítězství ve FIA Formuli 3, kdy italský jezdec držel první pozici po celý závod a sbíral další bod za nejrychlejší kolo s časem 1:25,165. Nyní se posunul na druhé místo v pořadí šampionátu s 56 body.

Jack Doohan předvedl o víkendu ve FIA Formuli 2 skvělé tempo a čtvrteční volný trénink zakončil na sedmém místě a většinu tréninku jezdil v první desítce. Jack jel v první z pátečních kvalifikačních jízd a skončil na druhém místě, přestože ho v posledním letmém kole zdržoval provoz, čímž si zajistil čtvrtý start na startovním roštu pro nedělní hlavní závod. V sobotním sprintovém závodě Jack skončil na šestém místě a získal bod navíc za nejrychlejší kolo za 1:22,819 ve 28. kole, ale nešťastná chyba v nedělním závodě  způsobila, že narazil do bariér ve 4. zatáčce a musel předčasně odstoupit.

Victor Martins začal víkend skvěle, ve čtvrtečním volném tréninku jel  jako druhý nejrychlejší, pouhých 0,046 sekundy za Iwasou na prvním místě, než se v pátek dostal do čela časů v kvalifikační skupině A s 1:21,231. Victor se v prvních kolech sobotního závodu ve sprintu posunul na ART týmového kolegu Thea Pourchaireho a dojel o dvě pozice a skončil na sedmém místě. V neděli startoval do hlavního závodu z druhého místa na startovním roštu a v této pozici běžel většinu závodu, než byl penalizován. Victor si odpykal trest ve 30. kole a skončil na osmé pozici, kde zůstal až do šachovnicové vlajky.

Victor Martins

Nikola Tsolov v závodě v Monaku poprvé prokázal o víkendu zlepšení a přiblížil se ke svým prvním bodům ve FIA Formuli 3, když skončil na 11. místě v nedělním závodě . Většinu střední části čtvrtečního vlhkého volného tréninku jel v nejlepší desítce  než se propadl na 20. místo, protože trať osychala a jezdci zlepšili své časy na hladkých pneumatikách. V kvalifikační skupině B v pátek skončil na osmém místě, čímž si zajistil 15. místo na startovním roštu pro sprint i hlavní závody, ve kterých skončil na 15. a 11. místě. Nikola zakončil víkend na nové a unikátní trati a ukázal, že je schopen dosáhnout bodovaných pozic.

Sophia Floersch si víkend v Monaku užila naplno i přes sérii neúspěchů, kvůli kterým musela v obou závodech v sobotu i neděli startovat ze zadu. Po výměně motoru před kvalifikací musela Sophia startovat blízko zadní části startovního roštu pro závod ve sprintu, ale v průběhu závodu se propracovala o několik míst a skončila na 23. pozici. V nedělním hlavní závodě musely všechny tři vozy PHM Racing odstartovat z pitlane kvůli porušení provozních předpisů, ale Sophia opět využila nešťastnou situaci a získala několik pozic, aby se dostala na 23. místo před šachovnicovou vlajkou.

Celkově víkend plný vrcholů i pádů pro jezdce Alpine Academy, kteří se nyní chystají do Barcelony na 6. závod šampionátu FIA Formule 2 a 4. závod šampionátu FIA Formule 3.

JACK DOOHAN, INVICTA VIRTUOSI RACING:

„Z Monaka si můžeme odnést spoustu pozitiv. Bylo skvělé být zpátky a cítit se pohodlně s autem a byli jsme superrychlí po celý víkend. Bohužel jsem udělal chybu v nedělním závodě, což znamenalo, že náš víkend neskončil nejlépe, ale rozhodně to také nedefinuje. Je to jen malé zaškobrtnutí toho skvělého víkendu. Teď se těším do Barcelony. Měli jsme tam úžasný test a věřím, že dosáhneme skvělých výsledků. Chci poděkovat všem v Alpine i mému týmu, nebyl to nejlehčí začátek roku, ale bylo skvělé, že jsem se mohl dostat až do Monaka a jít odsud vpřed.“

VICTOR MARTINS, GRAND PRIX ART:

„Víkend v Monaku začal ve volném tréninku pravou nohou. Měl jsem dobrý pocit z prvního kola, které jsem zajel, díky zkušenostem, které mám na trati, a protože auto i já jsme byli na trati rychlí. Očividně se mi líbilo být zpátky v Monaku, je to moje oblíbená trať, takže bylo příjemné tam zase o víkendu závodit. Šli jsme do kvalifikace a tempo, které jsme měli ve volném tréninku, pokračovalo. Podařilo se mi získat pole position ve své skupině, což byl hlavní cíl, ale kvůli červeným vlajkám jsem nemohl dokončit všechna letmá kola, takže jsem nakonec v neděli startoval z druhého místa na roštu. Sprint Závod se vydařil. Měl jsem dobrý start a dobré první kolo a nasbírali jsme dobrá data pro další den. V neděli šlo s autem všechno podle plánu a tempo bylo stále dobré. Kontroloval jsem svou rasu, jak jsem chtěl, a moje myšlení bylo to, co jsem chtěl mít. Tým a já se omlouváme za  ten incident. Kdybychom měli informace a možnost vyhnout se tomuto druhu incidentu všichni společně, zvládli bychom to lépe, ale nakonec jsem rád, že jsem se tomu mohl vyhnout na poslední chvíli a to poslední, co bychom chtěli. udělat je vystavit maršály nebezpečí. Jsou tu pro naši bezpečnost a my to také musíme respektovat a poskytnout jim co nejvíce bezpečí. Budeme analyzovat a společně vyhodnotit, co můžeme udělat lépe, abychom se takové situaci v budoucnu vyhnuli.“

GABRIELE MINÌ, HITECH RACING:

„Myslím, že víkend v Monaku se celkově vydařil. Na začátku volného tréninku jsme měli nějaké problémy, což znamenalo, že jsem nemohl zajet mnoho kol, ale nakonec mi jedno kolo na suchu stačilo k tomu, abych dosáhl vrcholu časů. I když to nebylo nejlepší kolo, stále jsme věděli, co musíme udělat další den pro kvalifikaci. Myslím, že v pátečním tréninku jsem zajel jedno z nejlepších kol. Byl jsem velmi blízko svodidlům a neustále jsem tlačil auto na limit. Podařilo se mi dostat devět desetin dopředu ve své skupině a šest desetin před druhým nejrychlejším celkově, což bylo úžasné. Pro závod ve Sprintu jsme se museli jen starat abychom se vyhnuli havárii a nedostali žádné penalizace, což se nám podařilo. V závodě se mi povedl start a podařilo se mi také zajet nejrychlejší kolo, aniž bych příliš riskoval. Odtamtud jsem po zbytek závodu až do šachovnicové vlajky jen stahoval mezeru.“

NIKOLA TSOLOV, ART GRAND PRIX:

„Monaco byl zatím můj nejlepší víkend v roce, hodně jsem se zlepšil, hlavně díky konzistentnosti. Byla to pro mě úplně nová trať a neměli jsme mnoho kol na to, abychom se s tratí ve volném tréninku vyrovnali, takže to bylo mnohem obtížnější, protože podmínky pro kvalifikaci byly úplně jiné, protože nebyla mokrá. už Byla to škoda, že jsem v kvalifikaci udělal malou chybu, protože jsem mohl v sobotu startovat z první řady na opačném roštu, ale závody byly dobré. Nebylo mnoho příležitostí k předjíždění, ale mám pocit, že jsem maximalizoval, kde jsem mohl, a byl jsem velmi blízko k tomu, abych byl v neděli na 11. místě. Celkově jsem docela spokojený a teď se soustředím na příští víkend v Barceloně.“

SOPHIA FLOERSCH, PHM RACING:

„Monaco, jaká trať! Za sucha i za deště. Víkend pro nás začal opravdu dobře, i přes překvapivé počasí pro nás solidním volným tréninkem. Vzhledem k tomu, že jsem zde závodil poprvé, cítil jsem, že důvěra v auto byla velmi rychlá, ale kvůli výměně motoru před kvalifikací jsme zažívali těžké chvíle v sobotní závod ve sprintu, protože jsme museli startovat z konce startovního roštu. . V nedělním závodě hlavních kategorií jsme museli startovat z pitlane, ale i když jsme byli schopni získat více pozic než P23, nebylo to možné. Nyní se těšíme na 4. závod v Barceloně.“

Zdroj: BWT Formula 1 Team