Velká cena Rakouska – nedělní závod – tým BWT Alpine F1

Velká cena Rakouska – nedělní závod v číslech

  • Pierre startoval z 11. místa na nových středně tvrdých pneumatikách a skončil třináctý.
  • Zastávky na 13.kolo (nové tvrdé), 38. (nové středně tvrdé) a 51.kolo (měkká sada ) Nejlepší kolo závodu: 1:11.466.

 

  • Franco startoval z 16. místa na nových středně tvrdých pneumatikách a byl patnáctý.
  • Zastávky na 20.kolo (tvrdá) a 46. (nová středně tvrdá sada) . Nejlepší kolo závodu: 1:11,795.

 Pierre Gasly:

„Máme hodně co analyzovat po tom, co byl pravděpodobně náš nejtěžší závod roku. Bylo to složité z hlediska přilnavosti a vyvážení, s výrazným zhoršením pneumatik. Musel jsem udělat tři zastávky, protože se mi pneumatiky rychle opotřebovávaly. Závod nezačal ideálně kvůli problémům s výkonem na rovinkách. Ztratili jsme pozice a ocitli se v zácpě. Nakonec jsme neměli tempo, ani s jasnou tratí, a jak jsem říkal, degradace byla dost výrazná. V neděli jsme byli v Barceloně dobří, kde bylo také velmi horko. Takže jsem byl optimistický, že tyto podmínky budou proti Racing Bulls hrát ve prospěch, ale nebylo tomu tak a čeká nás ještě spousta práce. Jasně víme, kde se musíme zlepšit, a vím, že tým bude hledat řešení, jak reagovat už během víkendu Sprintu, který nás čeká na Silverstonu.“

 Franco Colapinto:

 „Rozhodně to nebyl snadný víkend. Celkově jsme nikdy neměli tempo ani přilnavost. Měli jsme problém najít dobrou rovnováhu, závod byl velmi dlouhý a vysoké teploty trati hodně zatěžovaly pneumatiky, zejména zadní nápravu. Tempo na nových pneumatikách bylo stabilní, ale během stintu klesalo dost prudce a čím víc jsme klouzali, tím víc se pneumatiky zahřívaly. Musíme lépe pochopit proč, protože obvykle podáváme lepší výkony v neděli, a dnes tomu tak nebylo. Měl jsem také velmi špatný start kvůli nedostatku boostu, což nás donutilo vrátit se z konce pole hned v prvním kole. Byly tu skvělé souboje, ale chceme bojovat výš v pořadí a to je to, co budeme dělat příští víkend na Silverstone.“

Steve Nielsen:

„Výsledek je, že nám chyběla rychlost na to, abychom byli opravdu konkurenceschopní, a nedokázali jsme bojovat o body u cílové vlajky. Zkoušeli jsme vše, co jsme mohli, abychom si dali šanci a zůstali v kontaktu s Racing Bulls, dokonce jsme během virtuálního safety caru přešli na strategii se třemi zastávkami. Na konci závodu se to ale moc nezměnilo, což potvrzuje, že jsme tento týden neměli potřebnou rychlost. Musíme zajistit, aby šlo jen o ojedinělý přešlap a ne o začátek trendu, a musíme pochopit proč, abychom situaci rychle napravili. Oba naši piloti měli špatné starty kvůli nedostatku boostu na začátku. Toto téma budeme muset analyzovat, protože to byla dosud jedna z našich silných stránek. Nejsme spokojeni, ale víme, že výkon může během roku kolísat. Hlavní je reagovat a dál auto zlepšovat. Stojí také za zmínku vynikající práci našeho týmu v boxech, který dnes absolvoval pět velmi dobrých zastávek, což v tak horkých podmínkách není nikdy snadné. Těšíme se, že se vrátíme a ukážeme výkony blížící se těm, které jsme viděli dříve v této sezóně.“ Příští víkend je domácí závod v Enstone a fanoušci jsou stále na Silverstone, takže budeme tvrdě pracovat na pozitivním výsledku a předvést skvělou show.“

 

Foto: BWT Alpine Formula One Team // TWJB Photography

 

Formula 1 – Lenovo Austrian Grand Prix 26.-29.6.2026