Velká cena Monaka – nedělní závod – tým Scuderia Ferrari

Deset minut před startem se na trať snáší silný déšť. Teplota: vzduch 23° dráha 31°. Start je odložen o 10 minut. Všechny týmy jsou instruovány, aby nasadily pneumatiky Extreme Wet, ale poté je celá procedura startu zastavena. Částečně také proto, že ne všechny týmy by byly schopny nasadit požadované pneumatiky.Rozjíždí se zaváděcí  kolo se 16minutovým zpožděním za Safety Carem, následuje druhé, ale déšť zesílí a závod je zastaven. V 15.22 závod ještě nezačal.

Nedělní závod v Monaku

Závod byl odstartován v 16:05 za Safety Carem: závodní vzdálenost zkrácena na 77 kol, 256,949 km. Dvě Ferrari vedou pole.

18.kolo.

Charles Leclerc zajíždí do boxů pro střední sadu pneumatik, vrací se třetí za Perezem. Max Verstappen také v boxech.

22.kolo.

Oba pilotii Ferrari opět jedou do boxů ve dvojitém pit stopu na tvrdou sadu pneumatik. Jsou druhý a čtvrtý, každý za Red Bullem: Sergio Perez vede, Max Verstappen je třetí.

26.kolo.

Mick Schumacher utrpěl velkou havárii u bazénu, ale je v pořádku.

30. kolo.

Červená vlajka, protože je třeba opravit bariéry.

32. kolo.

Závod pokračuje s Ferrari druhým a čtvrtým na tvrdých sadách pneumatik, zatímco Red Bulls jedou na středních sadách pneumatik.

64. kolo.

Pořadí zůstává nezměněno, takže Sergio Perez vítězí před Carlosem Sainzem, Maxem Verstappenem a Charlesem Leclercem. Neočekávaný výsledek.

Zdroj: Scuderia Ferrari

FORMULA 1 – GRAND PRIX DE MONACO 27.5.-29.5.2022