Velká cena Japonska – sobotní kvalifikace – tým MERCEDES-AMG PETRONAS F1

Obtížná kvalifikace pro tým MERCEDES-AMG PETRONAS F1 protože Lewis a George získali na startovním roštu pro zítřejší Velkou cenu šesté a osmé místo.

  • V nabitém tréninku FP3 zajeli Lewis a George všechny tři směsi pneumatik do sucha  a skončili na P6 a P7, v tomto pořadí, jen o necelou sekundu méně než nejrychlejší čas.
  • Lewis se kvalifikoval na P6 v těsném souboji se čtyřmi vozy z P5 na P8 v závěrečných jízdách Q3 za pouhé 0,2 sekundy, přičemž nejrychlejší kolo bylo opět o 0,9 s rychlejší.
  • George obsadil na zítřejší startovní rošt P8, jen něco málo přes jednu desetinu za svým týmovým kolegou, když ve zbytku tréninku získával nejlepší časy.
  • Předpovědi počasí předpovídají zvyšující se pravděpodobnost deště v závodě, což by mohlo zítra odpoledne přinést další nepředvídatelnost při volbě strategie.
2022 Japanese Grand Prix, Saturday – Jiri Krenek

LEWIS HAMILTON

„Věděli jsme, že přijedeme na tento okruh, že nebudeme soutěžit o první řadu ani o vítězství – Red Bull a Ferrari jsou zde v jiné lize a my máme s naším vozem některá zásadní omezení. Řídil se mi dobře a byla to pro mě čistá jízda, ale jsme ještě hodně daleko, pokud jde o maximální tempo. Tlačíme, jak jen to jde, a v zatáčkách jsme silní, ale na rovinkách na tomto okruhu ztrácíme. Doufám, že na zítra budeme o něco blíž a možná sehraje svou roli i počasí. Nemyslím si, že můžeme závodit s vozy vpředu v přímém boji – ale doufám, že dokážeme porazit Alpiny a soustředím se jednoduše na to, abychom dosáhli lepšího výsledku, než se nám podařilo minulý víkend.“

2022 Japanese Grand Prix, Saturday – Jiri Krenek

GEORGE RUSSELL

„P8 není místo, ve které jsme doufali, že se zde v Suzuce kvalifikujeme. Nečekali jsme, že budeme úplně v boji s Red Bullem a Ferrari, ale jsme od nich hodně daleko a vlastně jsme dnes měli vlastní těsný souboj s Alpine. Víme, že naše auto má velký odpor a na okruzích, jako je tento, kde potřebujete hodně přítlaku, ale také klouzat na rovinkách, máme tendenci ztrácet. To je něco, na čem pracujeme pro příští rok, abychom to napravili, ale chce to čas. Při vyhlídce na závod si myslím, že budeme mít silnější tempo, než jsme předvedli dnes: naše dlouhé jízdy v FP3 byly slušné, ale nejsem si jistý, jestli to bude stačit na zítra závodit se čtyřmi nejlepšími vozy.“

2022 Japanese Grand Prix, Saturday – Sebastian Kawka

ANDREW SHOVLIN

„Dnes jsme bojovali s autem na suchu; ranní závodní práce nebyla špatná, ale jediné kolo se ukázalo jako obtížné a pneumatiky prostě nedržely. Na rovinkách ztrácíme hodně času, ale ani zatáčky nejsou nijak zvlášť silné. V kvalifikaci byla bilance na rozumném místě, ale čas na kolo prostě nepřicházel. Zůstali jsme na vyšších úrovních zadního křídla, protože degradace ráno byla velmi vysoká a v zítřejším závodě roste riziko deště. V obou těchto situacích by úroveň křídla měla být přínosem. Nebude však přínosem dostat se přes Alpine vozy, což musíme udělat brzy, pokud máme nějakou šanci dostat se do závodu s Red Bullem a Ferrari.“

2022 Japanese Grand Prix, Saturday – Steve Etherington

Zdroj: MERCEDES-AMG PETRONAS F1 TEAM

 

Formule 1 – Honda Japanese GRAND PRIX 7. – 9.10. 2022