Silverstone potvrzuje, že Grand Prix Velké Británie bude s vyloučením diváků

Pokud by se letos konala Grand Prix Velké Británie, šéf Silverstone Stuart Pringle uvedl, že závod by proběhl za zavřenými dveřmi vzhledem k současné pandemii coronaviru.

Šéfové F1 v současné době pracují na revidovaném kalendáři pro rok 2020, poté, co z důvodu pandemie byli nuceni zrušit  či odložit řadu závodů.  Dnes organizátoři ve Francii potvrdili, že  Grand Prix Francie 2020 se neuskuteční.

V některých zemích platí omezení shromažďování, což neumožňuje pořádat hromadné sportovní akce a diskuse se zaměřuje na závody s vyloučením diváků, aby se bylo možno znovu rozběhnout kalendáře závodů.

Silverstone v současné době jedná s britskou vládou a šéfy F1 ohledně možnosti uspořádat závod, který byl plánován na červenec, bez diváků.

„S velkým zklamáním jsem nucen oznámit, že letošní  Grand Prix Velké Británie na Silverstone nemůžeme předvést před diváky,“ řekl Pringle. „Toto těžké rozhodnutí jsme stále odkládali, ale je očividně jasné vzhledem k současným podmínkám v zemi, že pořádat Grand Prix za normálních podmínek je prostě nemožné.

„Naší prvořadou povinností je chránit zdraví a bezpečnost všech, kteří se podílejí na přípravě a realizaci akce, našich dobrovolných maršálů a závodníků a samozřejmě i fanoušků, což znamená, že je to nejlepší, nejbezpečnější a jediné rozhodnutí, které bychom mohli učinit.

„Neustále zdůrazňujeme, že i pokud se ocitneme v této pozici, budeme podporovat Formuli 1, protože se snaží najít alternativní způsoby, jak letos umožnit závody F1.“

Silverstone uvádí, že držitelé vstupenek mohou buď převést svou rezervaci na Grand Prix 2021, nebo získat plnou náhradu. Dodává, že poskytnou tisíce vstupenek na závody v příštím roce zdravotníkům a dalším klíčovým pracovníkům za jejich úsilí v boji proti koronaviru v první linii.

 Foto: www.formula1.com

 

Formule 1 – kalendář závodů 2020