Piloti Formule 1 závodili jako Aussie Surf Lifesavers na pláži v Melbourne

Max Verstappen a Sergio Pérez si v Melbourne v (un)serious race připsali skutečné vítězství. Daniel Ricciardo, Yuki Tsunoda, Max Verstappen a Sergio Pérez se utkali v australské surfařské výzvě, ale nakonec zvítězil tým Oracle Red Bull Racing, a to i přes dramatičnost konečných výsledků závodu.

Závod plavčíků Grand Prix se konal na písku v Melbourne a trať Albert Park byla nahrazena pláží Hampton, kterou hostili místní olympionik Scotty James a světová surfařská jednička Molly Picklumová.

Soutěž odstartovala úsměvy a smích, ale soutěživá povaha jezdců byla zřejmá z výzvy č. 1, kdy byly testovány různé strategie a techniky. Při závodění s Can-Am Commanderem po pláži musely týmy couvat a poté připojit Sea-Doo RXT-X se svým týmem záchranářů v boxech, aby ho podpořili.

Max Verstappen and Sergio Pérez perform during the Red Bull Unserious Race in Melbourne, AUS on March 20, 2024 // Graeme Murray / Red Bull Content Pool

Výzva: Plážový sprint – Max a Checo bojují o vítězství

Daniel Ricciardo se k první výzvě postavil sebevědomě a řekl:

„První myšlenka, která mě napadla, když jsem to viděl, bylo že to znám. Náhodou mám všechny tyhle věci na své farmě a mám také pár Sea-Doo. Tak jsem si řekl, že budu mít náskok před konkurencí.“

Zatímco Yuki a Daniel předvedli statečný výkon, o vítězství se postarali Max Verstappen a Sergio Pérez. To jim zajistilo výhodu pole position pro finálový závod.

„V poušti jsem toho najezdil docela dost a vždycky je to velká zábava,“ řekl Max Verstappen po závodě a jeho týmový kolega Pérez vyzdvihl dovednosti potřebné k řízení v těchto podmínkách. „Je to velmi kluzké, je to skoro jako jízda na ledu.“

Navzdory všem závodům byl vrcholem plážového sprintu Yuki, který se bavil tím, že skákal na zadní sedadlo vodního skútru, zatímco Daniel běžel, aby dokončil výzvu a umístil žlutou a červenou bezpečnostní vlajku na místo.

Daniel Ricciardo and Yuki Tsunoda perform during the Red Bull Unserious Race in Melbourne, AUS on March 20, 2024 // Graeme Murray / Red Bull Content Pool

Finálový závod: Drama a rozhodnutí sportovních komisařů

V závodě jeden na jednoho si týmy razily cestu slalomovou tratí a proplétaly se mezi vlajkami. Jakmile jste se tam dostali, úkolem bylo posbírat všechny záchranné předměty, než se vrátíte zpět do cíle. Oba týmy kličkovaly po trati, než se dostaly k úseku, aby naplnily plážové buginy záchrannými předměty. Daniel vyskočil jako první a naplnil aplikaci Visa Cash RB Can-Am, zatímco Yuki skočil zpět a čekal. V týmu Oracle Red Bull Racing Max a Sergio pracovali společně a rychle plnili buginu.  Yuki Tsunoda prozradil, že tým měl výhodu domácího prostředí díky Danielovým zkušenostem s buginou.

„Bylo to velmi kluzké, ale zároveň Daniel znal malý trik, jak to v těchto podmínkách jet rychle. Byli jsme schopni maximalizovat náš výkon a bylo to docela fajn.“

Max Verstappen & Sergio Perez perform during the Red Bull Unserious Race in Melbourne, Australia on March 20, 2024. // Brett Hemmings / Red Bull Content Pool

Daniel a Yuki byli první, kteří se vrátili do cíle a projeli cílem jako první, ale stewardi nakonec udělili porušení časového limitu a Visa Cash App RB byl diskvalifikován kvůli tomu, že si neposbírali všechny své záchranné předměty na pláži. Konečné vítězství si zajistil tým Oracle Red Bull Racing.

Surfařští záchranáři v Austrálii hlídkují na plážích a poskytují základní nouzové a bezpečnostní služby na veřejných plážích, přičemž se vyrovnávají s náročnými australskými podmínkami, zachraňují lidi z oceánu pomocí Sea-Doos a hlídkují na pláži ve svých terénních vozidlech Can-Am převážejících základní vybavení pro záchranu života.

Pátý (un)serious závodní seriál se odvíjel v typickém odlehčeném stylu. Po celý rok udržovala přátelská – ale nakonec poněkud soutěživá – série pilot ve střehu a vyzývala je v neznámých vozidlech a terénu: od vodních cest v Miami v mini tryskových člunech až po železný důl Erzberg v Rakousku v mega náklaďácích o výkonu 500 koní, od náklaďáků Kei v japonském stylu až po vznášedla Renegade v nevadské poušti.

Zdroj: Visa Cash App RB