Miami Grand Prix – tým Mercedes-AMG Petronas F1 Team obsadil P5 a P6

  • George Russel dojel v Miami Grand Prix na P5 a Lewis na P6 po intenzivním finále úvodního závodu v Miami Gardens.
  • Vzhledem k jeho pozici na startovním roštu se tým rozhodl pro offsetovou strategii s Georgem, startoval na tvrdé sadě pneumateik a jel dlouhou dobu na okruhu, na kterém se během víkendu objevila řada červených vlajek.
  • Lewis Hamilton, který startoval o šest míst výše na startovním roštu na střední sadě pneumatik, ztratil několik míst v úvodním kole po kontaktu s Fernandem Alonsem, než se vrátil na P6, kde strávil většinu prvního stintu.
  • Safety car ve 40. kole po incidentu s Landem Norrisem umožnil Georgovi využít a udělat svůj jediný pitstop závodu z P5, když se objevil v P7 na čerstvé sadě pneumatik hned za svým týmovým kolegou.
  • George předjel Lewise, který v této etapě jel na pneumatikách starých 20 kol, aby se posunul na P5, než mu Race Control nařídilo vrátit místo po překročení limitů trati. S jinými pneumatikami poté George provedl další průjezd.
  • S třetím nejrychlejším vozem na startovním roštu tým získal maximum bodů z nabídky v USA, protože F1 se nyní vrací do Evropy.

2022 Miami Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

GEORGE RUSSELL

„Upřímně řečeno, jsou to smíšené pocity, protože na základě toho, kde jsme byli včera, byl dnešní výsledek dobrý, ale kdybyste mi po pátku řekli, že skončíme na P5 a P6 a tak daleko za P1, byl bych dost zklamaný. Máme rychlé závodní auto, jen nemáme klíč k odemknutí tohoto výkonu. A my vlastně nechápeme, proč tomu tak je. Ke konci dnešního závodu, když bojujete se svým týmovým kolegou, musíte projevit respekt, trochu více prostoru než normálně. Pohyb byl trochu složitější, byl jsem trochu široký, ale na tomto okruhu je špinavá stopa. Očividně bylo jasné, že jsem vyjel z trati a musel jsem to celé zopakovat. Užil jsem si to a myslím, že mezi námi panuje respekt. Ale Lewis měl dnes smůlu, když jedete na 20 kol starých tvrdých pneumatikách, nemůžete toho moc dělat. Byl to brutální závod – hrozné horko, oči mě pálily, pot se mi řinul do očí, takže jsem hledal způsob, jak to zvládnout.“

2022 Miami Grand Prix, Sunday – Steve Etherington

 

LEWIS HAMILTON

„Dnes jsme jako tým získali dobré body, takže je bereme a půjdeme dál. Měl jsem smůlu na safety car a čekal jsem kdy se štěstěna obrátí, ale do té doby budu dál pracovat, jak jen budu moci. George odvedl skvělou práci v prvním stintu na tvrdé sadě pneumatik, při zpětném pohledu byla pneumatika Hard pro dnešek pravděpodobně nejlepší závodní pneumatikou, ale George se dobře zotavil ze své pozice a my jsme získali páté a šesté místo, což jsou dobré body pro tým. George si vedl skvěle, upřímně řečeno na staré sadě pneumatik jsem toho moc dělat nemohl. Naše jízda je pořád závodění, jen to mění váš úhel pohledu. Trať byla podle mě skvělá, zdá se mi, že šikana není ideální, ale to je jediné slabé místo na tomto okruhu.“

2022 Miami Grand Prix 2022, Sunday – LAT Images

 

TOTO WOLFF

„Dnes jsme maximalizovali své body – s Georgeovou výchozí pozicí jsme si mohli dovolit hodit kostky na dlouhém stintu na tvrdé sadě a jemu to vyšlo se safety carem zatímco pro Lewise to byla smůla. Byli jsme třetí nejrychlejší na trati, tady jsme, někdy to neukazujeme v kvalifikaci, ale v závodech býváme obvykle lepší. Měli jsme dobrý pátek, ale úplně jsme nechápali, proč tomu tak je. Podíváme se na všechna data, která jsme vygenerovali o tomto víkendu, budeme pracovat na pátečních trénincích, abychom lépe porozuměli silnému výkonu a přenesli tyto poznatky zpět na příští závod v Evropě.“

2022 Miami Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

Zdroj: Mercedes-AMG Petronas F1 Team

 

Formule 1 – kalendář závodů 2022