Lars Stegelmann stojí v čele obchodní jednotky Scuderia AlphaTauri

S Larsem Stegelmannem se Scuderia AlphaTauri zavázala být mezinárodně zkušeným a propojeným odborníkem na prodej, komunikaci a marketing. Stegelmann převzal nově vytvořenou pozici Head of Commercial a nyní je zodpovědný za Global Partnership Acquisition pro tým, který spojuje (motoristický) sport, high-tech a módu s orientací na životní styl díky přímému napojení na high-tech prémiovou módní značku AlphaTauri.

Lars Stegelmann

Jeho znalosti a odborné znalosti jsou založeny na různých pozicích v motorsportu a ve sportovním byznysu jako celku. Naposledy řídil obchodní tým ITR GmbH (do konce roku 2022 pořadatel DTM). Předtím jako obchodní ředitel vedl obchodní aktivity digitální mediální a technologické společnosti Motorsport Network z Londýna. Stegelmann se také podílel na vývoji konceptu prodeje a marketingu a implementaci Formule E.

Stegelmann má více než 15 let zkušeností v oblasti prodeje, marketingu a komunikace. Během tohoto období vedl různé komerční týmy, včetně mistrovství světa ve fotbale 2010 v Jižní Africe a evropské fotbalové asociace UEFA. Ve své roli prodejního a poradenského experta na základě dat ve společnosti Nielsen Sports, Media & Entertainment také spolupracoval s mnoha společnostmi.Předtím více než sedm let pracoval pro mezinárodní poradenské firmy Roland Berger a PricewaterhouseCoopers.

FRANZ TOST, šéf týmu Scuderia AlphaTauri:

„Zájem o Formuli 1 se vyvíjel mimořádně dobře. S podporou Larse chceme také rozvíjet naše komerční aktivity. Má vzrušující kombinaci strategického know-how, zkušeností s mezinárodním prodejem a skvěle rozumí reklamnímu průmyslu.“

 

LARS STEGELMANN, Scuderia AlphaTauri Head of Commercial:

„Formule 1 zažívá boom a nabízí společnostem vynikající aktivační a komunikační příležitosti, prvotřídní pohostinnost a povědomí v celosvětovém měřítku jako žádná jiná sportovní série. Různé zúčastněné strany, zejména inzerenti a agentury, jsou mými klienty po mnoho let. Umístění Scuderia AlphaTauri dokonale zapadá do současné doby a nabízí prvotřídní platformu pro společnosti, které chtějí působit moderně, mladě a dynamicky, digitálně, designově a technologicky orientovaně. Těším se, že přispěji k dalšímu globálnímu rozvoji.“

 

Scuderia AlphaTauri

Scuderia AlphaTauri je italský závodní a konstrukční  tým Formule 1 . Je to jeden ze dvou konstruktérů Formule 1 vlastněných rakouskou nápojovou společností Red Bull, druhým je Red Bull Racing. Pro mistrovství světa Formule 1  byl v roce 2020 přejmenován z „Toro Rosso“ na „Scuderia AlphaTauri“ za účelem propagace  značky AlphaTauri Fashion.

 

Zdroj: Scuderia AlphaTauri