James Allison se zavázal k dlouhodobé budoucnosti v Mercedesu

James Allison podepsal dlouhodobé prodloužení smlouvy, aby zůstal jako technický ředitel. Tato zpráva posiluje technické vedení týmu během období obnovy před velkými změnami pravidel pro rok 2026.

James se k týmu připojil v roce 2017 jako technický ředitel a dohlížel na dlouhé období úspěchů, které vyvrcholilo čtyřmi tituly jezdců a pěti po sobě jdoucími poháry konstruktérů. Poté, co působil na pozici technického ředitele, kde byl zodpovědný za dlouhodobější strategii a projekt INEOS Britannia America’s Cup, se 55letý manažer v dubnu loňského roku vrátil do přední linie jako technický ředitel.

James Allison řekl:

„F1 mi přinesla spoustu radosti, ale největší byla odpověď na Totovu výzvu, abych se v roce 2017 připojil k Mercedesu. Je pro mě velkou ctí pokračovat v tomto dobrodružství, pracovat po boku skvělých kolegů a společně bojovat o úspěch v šampionátu.“

Toto Wolff, šéf týmu a generální ředitel týmu Mercedes-AMG PETRONAS F1 dodal:

„Jsem nadšený, že James svěřil svou dlouhodobou budoucnost týmu. Jednoduše řečeno, je to nejpůsobivější technický lídr v našem sportu. Jeho gladiátorský duch spolu s jeho znalostmi, zkušenostmi a odhodláním z něj dělají bezkonkurenčního člověka. Jeho vliv a vliv však sahá mnohem dál. Od té doby, co se v roce 2017 připojil, je pro mě osobně klíčovým spojencem a sparing partnerem. Můžeme se navzájem vyzývat otevřeně a upřímně; Ztělesnění týmové kultury „pevné lásky“, která je životně důležitá pro to, abychom všichni podávali co nejlepší výkony. Nejdůležitější však je, že James je opravdový přítel, na kterého se můžete spolehnout, a to nejen v dobách úspěchu, ale i v těžkých chvílích. Bylo mi potěšením s ním pracovat posledních sedm let a těším se, že to udělám i v mnoha dalších letech.“

Zdroj: Mercedes AMG Petronas Formula One Team

Foto: Sam Bloxham