Jack Aitken místo George Russela na Grand Prix Sakhir

Williams Racing může potvrdit, že Jack Aitken bude tento víkend závodit na Grand Prix Sakhir po boku Nicholase Latifiho. Tento 25letý hráč nahrazuje pravidelného jezdce týmu Georga Russella, kterého tým uvolnil, aby řídil tým Mercedes-AMG Petronas F1 v Bahrajnu. Lewis Hamilton kvůli pozitivnímu testu COVID-19 nemůže závodit.

Aitken je v současné době rezervním jezdcem týmu a nyní bude debutovat ve Formuli 1 v předposledním kole sezóny 2020. Aitken není pro FW43 žádným cizincem, protože se zúčastnil practice  FP1  v sezóně na Velké ceně Štýrska. Kromě svých povinností rezervního jezdce Aitken letos soutěžil ve FIA ​​Formule 2, získal dvě pódia a dalších osm bodů.George Russell řekl:

„Nejprve chci poděkovat všem ve Williamsu za to, že mi dali tuto příležitost. Možná budu mít tento víkend na sobě jiný závodní oblek, ale jsem pilotem Williamsu a budu svému týmu fandit na každém kroku. Vidím v tom velkou šanci poučit se z nejlepšího oblečení na startovním roštu právě teď a vrátit se jako vylepšený jezdec s ještě větší energií a zkušenostmi, které pomohou posunout Williams dále do startovního pole. Velké poděkování patří také Mercedesu za to, že mi věřil. Je zřejmé, že nikdo nemůže nahradit Lewise, ale od chvíle, kdy nastoupím do auta, v jeho nepřítomnosti udělám vše pro jeho tým. A co je nejdůležitější, přeji mu rychlé uzdravení. Opravdu se těším na příležitost a nemůžu se dočkat, až se tento týden vydám na cestu. “Jack Aitken k tomu uvedl:

„Jsem absolutně šťastný, abych měl příležitost debutovat s Williamsem tento , a jsem nesmírně rád , že George má také svoji šanci! Opravdu to myslím vážně, když říkám, že jsem se tady cítil velmi dobře od doby, kdy jsem se na začátku tohoto roku připojil k Williamsu, takže dostat šanci pomoci týmu pokusit se dosáhnout tohoto nepolapitelného bodu je přinejmenším nesmírně uspokojivá příležitost. V nadcházejících dnech udělám vše pro to, abych se připravil, ale po pravdě řečeno mám pocit, že jsem od Melbourne připraven. Také bych chtěl popřát Lewisovi uzdravení a hodně štěstí, že George dostal tento víkend šanci řídit Mercedes. “

Simon Roberts, výkonný ředitel týmu, dodal: „Naše dlouhodobé partnerství a Georgův vztah k Mercedesu nejsou žádným tajemstvím, a proto jsem potěšen, že George má tuto jedinečnou příležitost připojit se k Mercedesu, současným šampionům konstruktérů. Usilovně jsme pracovali na tom, aby bylo možné uzavřít dohodu se společností Mercedes, která by mu umožnila tuto fantastickou příležitost. George velmi zůstává jezdcem Williamsu a těšíme se, až se k nám z této zkušenosti vrátí čerstvý a přejeme mu úspěšný závod tento víkend.

„Jsme také nadšení, to znamená, že jsme schopni dát dalšímu britskému talentu v Jacku Aitkenovi příležitost debutovat v závodě Formule 1.“ Jack se k Williamsovi připojil na začátku této sezóny a navzdory omezením COVID-19, což znamená, že jsme s ním nebyli schopni komunikovat tak, jak bychom chtěli, se rychle stal velmi oblíbeným členem týmu. Těšíme se, až ho uvidíme, jak naváže na své předchozí zkušenosti s řízením vozu v praxi, a uvidíme, co dokáže v kvalifikační a závodní situaci. “