Velká cena Japonska – nedělní závod – tým Oracle Red Bull Racing

Výroky pilotů po nedělním závodě

MAX VERSTAPPEN

Cíl: 1, Startovní pozice: 1

„Dnešek byl prostě krásný a závod jsem si opravdu užil. V prvním kole jsme se vyhnuli problémům a od té doby jsme se snažili co nejvíce starat o pneumatiky. Před kvalifikací jsme udělali správná rozhodnutí, což dnes rozhodně pomohlo a je velmi příjemné vrátit se a vyhrát po Austrálii. Auto se v průběhu závodu jen zlepšovalo, a i když mi trvalo několik kol, než jsem se dostal do dobrého rytmu, protože jsme neměli mnoho tréninků na dlouhých jízdách, ve druhém stintu auto opravdu ožilo. Mohl jsem tlačit tam, kam jsem potřeboval a mohl jsem se dobře starat o své pneumatiky, takže závod probíhal opravdu pěkně. Byl to skvělý týmový výsledek po celý víkend a skvělé získat zde první a druhé místo, což je naše třetí v sezóně. Suzuka je vždy skvělá trať pro závodění a celkově jsem s dnešním výkonem opravdu spokojený.“

SUZUKA, JAPAN – APRIL 07: Race winner Max Verstappen of the Netherlands and Oracle Red Bull Racing celebrates on the podium during the F1 Grand Prix of Japan at Suzuka International Racing Course on April 07, 2024 in Suzuka, Japan. (Photo by Clive Mason/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool

SERGIO PEREZ

Cíl: 2, Startovní pozice: 2

„Pro tým to byl dobrý den. Dnes jsme měli dobré tempo, jen jsme se zpočátku potýkali s degradací a nedostali jsme dost ze středně tvrdých pneumatik kvůli vyvážení a teplotě trati. V prvním stintu jsme se trochu trápili, trochu to ohrozilo náš závod a Lando zajel do boxů brzy. Druhý stint byl lepší, ale museli jsme se prokousat velkým provozem a to nám hodně ztížilo život. Na tvrdém povrchu jsme se vrátili do své nejlepší formy, ale to už to bylo trochu nesynchronizované. Pozitivní a zlepšení je, že když máme problémy jako v prvním stintu, jsme schopni je vyřešit během závodu, což je něco, co nám loni chybělo. Jsme na dobrém místě a hrajeme na velmi dobré úrovni, jen se musíme neustále zlepšovat. Moje sebedůvěra se vrací a ten impuls by mě měl provázet i v nadcházejících závodech, pokud budu schopen mít v Suzuce tak konzistentní víkend, může to být jen pozitivní posun vpřed.“

CHRISTIAN HORNER, GENERÁLNÍ ŘEDITEL a vedoucí týmu

„Dnes to byl skvělý týmový výkon. Nejrychlejší kolo, první a druhé místo, nejrychlejší zastávka v boxech a první a druhé místo v šampionátu. Takže ano, je to úžasný výkon, na který jsme velmi hrdí, zejména v Japonsku v domově našeho motorového partnera, společnosti Honda. Max zvládl závod krásně kontrolovat. Byl pryč od začátku a opravdu se staral o pneumatiky. Ale Checo zde má velmi silnou základnu. Jeho včerejší kvalifikace byla dobrá. Lepší, než se mu to v kariéře podařilo. A pak už jeho závodění bylo fantastické. Projel polem a byl velmi silný a udržoval si tempo. Brilantní závod po všech stránkách, od celého týmu. Je skvělé to vidět.“

SUZUKA, JAPAN – APRIL 07: Oracle Red Bull Racing Team Principal Christian Horner looks on from the grid prior to the F1 Grand Prix of Japan at Suzuka International Racing Course on April 07, 2024 in Suzuka, Japan. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool

Zdroj: Red Bull Content Pool