Výroky pilotů po sobotních kvalifikacích
MAX VERSTAPPEN
Pozice: 1, Čas: 1:15.915
„I když to byl náročnější víkend, získat dnes pole position bylo skvělé. Opravdu jsem nečekal, že se dostanu na pole position, ale během kvalifikace jsme se neustále zlepšovali a cítil jsem, že jsem schopen na to tlačit o něco lépe. Během víkendu jsme se potýkali se zrnitostí a museli jsme vyřešit spoustu věcí, ale potřebovali jsme jen pokračovat v dolaďování vozu s týmem. Vyvážení vozu se po celou dobu zlepšovalo; Jak jsme procházeli kvalifikací, bylo to jednodušší a jsem velmi spokojený s koly, která jsme zajeli v Q3 a překvapil jsem sám sebe. Samozřejmě jsme měli všechny informace z Q1 a Q2 a myslím, že jsme zajeli dvě velmi dobrá kola. Zítra je to trochu neznámá, protože je vždy snadné udělat chybu a je těžší se starat o pneumatiky. I když pro nás byl víkend trochu těžký a nemyslím si, že zítra to bude snadný závod, být stále na pole position i přes potíže, které jsme měli, je něco, na co můžeme být velmi hrdí.“

SERGIO PEREZ
Pozice: 6, Čas: 1:16.274
„Dnes to bylo docela náročné; Myslím, že měkká sada pneumatik nám to velmi ztěžovala a dostat se do tempa na této sadě je docela těžké, ale nakonec to opravdu fungovalo dobře a byli jsme schopni z pneumatiky vytěžit maximum. Ze svého posledního kola jsem nevytěžil maximum a v první zatáčce jsem ztratil desetinu, myslím, že druhé místo bylo dosažitelné, ale i tak jsem byl spokojený s třetím místem. Samozřejmě, že je velmi frustrující, že jsem dnes večer dostal penalizaci tří míst, ale stále je toho hodně, co můžeme udělat ze šestého místa, je to otevřená trať a já mohu bojovat odtamtud. Věřím si, chci dobře odstartovat a posunout se v poli nahoru. Degradace je zde mnohem vyšší než loni, s Ferrari to bude výzva a bude to záviset na strategii a zacházení s pneumatikami. Doufejme, že dosáhneme výsledku, který chceme, to by bylo pro tým velmi příjemné.“

CHRISTIAN HORNER, generální ředitel a vedoucí týmu
„Opravdu jsem si myslel, že Ferrari má dnes navrch. Ale v poslední jízdě jsme to zvládli, když na tom záleželo, a to je určitě poprvé, co se nám podařilo porazit třetí sektor. Po celý víkend, včetně kvalifikace, jsme ve třetím sektoru rozdávali buď desetinu, nebo desetinu a půl, ale dnes se nám konečně podařilo najít správné vyvážení. Max tam zajel dvě skvělá kola, z nichž obě stačila na pole position. Checo si vedl stejně dobře, zajel skvělé kolo a dostal se na třetí místo na startovním roštu, takže celkově dnes skvělý výkon týmu.“


