Představení nových autobusů MHD v Kolíně

Od 1. února se v Kolíně mění dopravce MHD. Novým provozovatelem bude společnost OAD Kolín, která dnes za přítomnosti vedení města představila na Karlově náměstí autobusy zn. Mercedes-Benz a midibus ISUZU ze svého vozového parku.

Změny v městské dopravě Kolín

V městské autobusové dopravě v Kolíně dojde na přelomu ledna a února k několika zásadním změnám, některé věci zůstanou stejné. Stávající dopravce společnost ARRIVA Východní Čechy a.s. ukončí svoji činnost 31. ledna 2020. K tomuto datu ukončí také provoz i kancelář v Sokolské ulici (areál kolínského zámku). Od 1. února 2020 začnou v Kolíně jezdit nové autobusy společnosti OAD Kolín (Okresní autobusová doprava Kolín), jedná se o velké autobusy značky Mercedes-Benz a midibusy značky ISUZU.

Všechny autobusy, které budou v Kolíně jezdit, budou nízkopodlažní, cestující se budou moci připojit k wifi nebo dobít telefon pomocí USB nabíječky. Ve všech autobusech bude klimatizace. V každém autobuse budou nainstalovány i speciální kamery, které může řidič aktivovat ve chvíli, kdy by došlo k nějakému problému ve vozidle.

Společnost OAD

Společnost OAD otevřela novu kancelář přímo na autobusovém nádraží na adrese Pod Hroby 927. Kancelář se nachází mezi vlakovým nádražím a cyklověží. Kromě osobní návštěvy kanceláře mohou obyvatelé využít i novou telefonní informační linku 321 717 233. Na uvedeném čísle se cestující dozvědí informace týkající se čipových karet, tarifu, jízdného apod.

Obyvatelé pro komunikaci mohou využít také e-mail: mhdkolin@oad.cz. Platit v autobusech bude možno hotově, dále čipovou kartou vydávanou v kanceláři OAD (od 27.1.),běžnou platební kartou či kolínskou klíčenkou, kterou vlastní děti z kolínských škol.

Otevírací doba kanceláře:

  • Pondělí – pátek 10 – 18 hodin, sobota 8 – 11 hodin..
  • Dobíjení časových kuponů bude možné osobně v kanceláři OAD  Pod Hroby 927
  • Dobíjení časových kuponů taky na e-shopu na www.mhdkolin.cz.
  • Jízdní řády, přepravní řád a ceny jízdného zůstávají od 1. února 2020 beze změn.