Vídeň podpoří gastronomii: rozdávat bude domácnostem poukázky do restaurací

Po dvou měsících otevírají 15. května 2020 vídeňská restaurace a kavárny. Jako poděkování obyvatelům Vídně a také na podporu vídeňských podniků se vídeňská radnice v čele se starostou Michaelem Ludwigem rozhodla domácnostem darovat poukázky do kaváren a restaurací v hodnotě 25 a 50 euro. Platnost mají od června do září.

„Pod věhlasnou vídeňskou gastronomií je nutné si představit celkem 6 500 vídeňských podniků, které zajišťují 60 000 pracovních míst a které generují obrat ve výši 1,4 miliardy euro“, řekl na úvod vídeňský starosta Michael Ludwig. Právě gastronomické podniky ale kvůli opatřením spojených s koronavirovou pandemií přišly o své příjmy. Nyní se restaurace a kavárny po dvou měsících otevřou. Chybět zatím ale budou stále turisté, kteří se na příjmech restaurací značně podílejí. Aby i tak došlo k co nejrychlejší obnově vídeňské gastronomie, rozhodla se vídeňská radnice pro ojedinělý krok. Celkem 950 000 domácnostem pošle radnice v následujících dnech a týdnech poukázky do kaváren a restaurací, a to v hodnotě 25 a 50 eur. Poukázky, které budou platit od června do září, bude možné směnit v jakékoli kavárně či restauraci.

„Tuto akci podpoříme jako město částkou 40 milionů euro. Podpora vídeňské gastronomie nám za to stojí“, okomentoval inovativní krok vídeňský radní pro finance Peter Hanke. Vedle podpory gastronomickým podnikům má být toto gesto vnímáno i jako poděkování vídeňským občanům za soudržnost a zvládnutí situace okolo koronavirové pandemie. 

Foto:  C. Jobst/PID