V Bardejovských kúpeloch otevřeli i venkovní koupaliště

Ve středu 1.července 2020 otevřeli v Bardejovských kúpeloch, a.s., venkovní letní koupaliště s vyhřívanou vodou. V případě dobrého počasí bude v provozu až do září. Samoplátci, klienti zdravotních pojišťoven, i jednodenní návštěvníci tak už mohou využívat všechny služby, procedury a atrakce, které mají v lázních k dispozici.

Venkovní koupaliště v Bardejovských kúpeloch

Omezení pro klienty jsou minimální, platí jen zvýšený hygienický standard, doporučené rozestupy a roušky ve vnitřních prostorách. Informuje o tom ekonomicko-obchodní ředitelka Bardejovských kúpelov, a.s., Tamara Šatanková.

„Při vstupu na koupaliště je dezinfekce na ruce a hygienici doporučují dodržovat na oddychových plochách rozestup mezi jednotlivci nejméně 2 m. Protože areál koupaliště je rozlehlý, rekreanty to neomezuje. V pondělí až pátek jsou otevírací hodiny od 11.00 do 18.00 hod, v sobotu, neděli a dny pracovního klidu od 9.00 do 19.00 hod. Vstupné je pro dospělé 5 eur, pro děti 2 eura, klienti na léčebný poukaz, důchodci a ZTP platí 2 eura na den, “vysvětluje T.Šatanková.

Dodává, že letní koupaliště s vodou ohřívanou na příjemných 27 ° C, se nachází v přírodě pod lesem na samém okraji Bardejovských kúpelov. Kromě velkého bazénu o rozměrech 33×15 m je zde návštěvníkům k dispozici i malý dětský bazén 4×4 m. Lehátka jsou za poplatek 1 euro na den.

Bardejovské kúpele – koupaliště

Bezplatné parkování na centrálním parkovišti

Centrální parkoviště Bardejovských kúpelov se nachází u vstupu do lázní, asi 1 km od koupaliště. Pokud se při návštěvě letního koupaliště návštěvník prokáže parkovacím lístkem z centrálního parkoviště Bardejovských kúpelov, bude moci využít výhodu parkování bez poplatku. Po odchodu z koupaliště je třeba předložit v pokladně koupaliště parkovací lístek na validace a parkoviště opustit do 30 minut.

Restart po koronakrizi

V současnosti Bardejovské lázně zažívají restart po koronakrizi. Každým dnem se zvyšují počty klientů zdravotních pojišťoven, samoplátce a jednodenních návštěvníků. Přispívají k tomu i zvýhodněné ceny a kvalita a atraktivnost poskytovaných služeb.

Kromě venkovního koupaliště mají klienti i běžní návštěvníci k dispozici velké Wellness SPA – bazénový a saunový svět v hotelu Ozón. Menší v kongresovém čtyřhvězdičkovém hotelu Alexander je k dispozici návštěvníkům tohoto zařízení. Až do konce září platí v hotelu Alexander sleva z ceníkové ceny ve výši 25%.

Wellness hotelu Alexander

Bohaté možnosti strávení volného času

Bardejovskékúpele jsou oblíbeným místem odpočinku, léčby i kulturního života. Přitahují především návštěvníků z Prešovského a Košického kraje. Je zde mnoho možností, jak využít volný čas. Pro milovníky sportu lázně nabízejí 6 tenisových kurtů, squashové hřiště, bowling bar, petang, minigolf, půjčovnu kol. Potěší i solná jeskyně v zařízení Alžběta, kde bývala i císařovna Sisi.

Bardejovské kúpele mají areál s výjimečnou architekturou a pěknou parkovou úpravou. V okolí lázní je cca 40 km značených turistických tras a cyklostezek. V posledních letech se obnovily, zda přibyly v nich lavičky, altánky, tábořiště na opékání, naučné stezky a informační tabule. V regionu je několik rozhleden, které umožňují atraktivní výhledy po zemi. V okolí Bardejova je zachovaných 7 řeckokatolický a 1 římskokatolický dřevěný kostel: Hervartov, Tročany, Křivé, Kožany, Lukov, Frička, Jedlinka, Mikulášová, Zboj.

Bardejovské kúpele

Pomazané hlavy i prominenti

V nedávné minulosti využili služby Bardejovských kúpeloch bývalí Slovenské prezidenti Michal Kováč, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič. Stejně tak bývalý ruský ministerský předseda Viktor Černomyrdin, zda bývalí předsedové českých vlád Jiří Paroubek a Petr Pithard. Byl tu i maršál Rodion Malinovskij, Koncem 19.stroročia se zde léčila císařovna Alžběta, zvaná Sisi, předtím i rakousko-uherský císař Josef II., Marie Lujza, pozdější manželka Napoleona, ruský car Alexandr I., zda polská královna Marie Kazimiera Sobieski, manželka polského krále Jana III. Sobieského. Podle těchto pomazaných hlav jsou nazvány i prameny, či léčebné domy v Bardejovských Lázních.

Bardejovské kúpele

V Bardejovských kúpeloch se léčí onkologické nemoci, nemoci oběhového a trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nemoci z povolání, onemocnění ledvin a močových cest, nemoci pohybového ústrojí a ženské onemocnění. Bardejovská minerální voda je přírodní-léčivá, slabě až středně mineralizovaná, hydrogen uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, se zvýšeným obsahem kyseliny borité.

 

Více informací naleznete ZDE