První zrzaví pasažéři po návratu z lanovky málem vypěnili

V pátek 11. prosince 2020 proběhly v horském areálu v Kralickém Sněžníku drážní zkoušky nové nejmodernější lanovky v republice, během kterých asistovalo 185 více než šedesátikilových pasažérů. Nešlo však o běžné cestující, ale o sudy pěnivého zlata hanušovického Pivovaru Holba. Za svou pomoc při zajišťování bezpečnosti lanové dráhy budou odměněni tím nejlepším způsobem – skončí v půllitrech pivních fajnšmekrů.

Horský areál Kraličák

Horský areál Kraličák dokončil po osmi měsících modernizaci lanové dráhy. Ta si právě prošla rozsáhlým zkušebním protokolem, kterého se zúčastnilo také 185 padesátilitrových dobrovolníků Pivovaru Holba. Sudy simulovaly plnou zátěž při testování brzdných systémů. S úspěšnými zkouškami získala lanovka průkaz způsobilosti k provozu a byla slavnostně uvedena do zkušebního provozu, během kterého se již bude těšit na první živé pasažéry. Těm z pátečního testování byla po celou dobu zkoušky věnována maximální péče, aby se zcela vyloučilo riziko případného poškození piva, a tak skončí z části v Penzionu Kraličák a zbytek naplní pípy znovuotevřených hospod a restaurací.

Pivní sudy z hanušovických sklepů nejsou v rámci bezpečnostních prověrek na horách žádnými zelenáči, každým rokem jsou např. nastoupeny k zátěžovým testům ve ski areálu Kouty. Letos však na zrzavé mazáky čekala zkouška o něco náročnější.

Horský areál Kraličák – lanovka

Nejmodernější svezení v České republice

Jakmile vládní opatření dovolí, návštěvníci horského areálu Kraličák si užijí tak trochu lepšího svezení, modernizovaná lanovka je u nás totiž ojedinělým dílem. Pochlubit se může hned čtrnácti patenty a kromě futuristického designu a vyšší bezpečnosti potěší lyžaře také vyhřívanými ergonomicky tvarovanými sedačkami. V České republice jde o svého druhu jedinečnou investici.

Pivovar HOLBA, a. s.

Pivovar HOLBA, a. s., tradiční český výrobce (od roku 1874) se sídlem v Hanušovicích je společně s pivovary ZUBR a Litovel součástí pivovarské skupiny PMS. Holba je regionální pivovar s celostátním dosahem, pivo však také vyváží např. na Slovensko, do Německa, Polska, Maďarska, Itálie, Finska, Švédska, Litvy, Estonska, Ruska atd., ale třeba i do Kolumbie.

Nejprodávanějším pivem je 11° ležák Holba Šerák, aktuálně se pyšnící bronzem ze soutěže České pivo   a stříbrnou medailí z International Beer Challenge. Úspěchy však slaví také Holba Premium, která má na svém kontě zlato z hlavní kategorie soutěže České pivo, bronzové medaile z World Beer Awards a z European Beer Star, stříbro z International Beer Challenge a současně je Regionální potravinou Olomouckého kraje. Jedinečnou součástí produkce pivovaru je výhradně čepovaný ležák Holba Keprník, vyráběný z podhorských ječmenů a ručně česaného horského chmele.