FlixBus obnovuje mezinárodní spoje na Slovensko, od příštího týdne začne jezdit do Chorvatska

Obnovený provoz mezinárodních spojů FlixBusu z ČR na Slovensko startuje v pondělí 15. června z Prahy do Košic přes Banskou Bystrici, Trenčín a Uherské Hradiště

Další spoje vyjedou 18. června 2020 z Prahy do Bratislavy a z Plzně do Košic přes Žilinu a Poprad. Ve čtvrtek 18. června 2020 vyjedou spoje na trase Rijeka – Lublaň/Maribor – Vídeň – Praha – Berlín

FlixBus začíná obnovovat provoz prvních mezinárodních linek

V souvislosti s uvolněním opatření na hranicích ve střední Evropě a možností cestovat do sousedních zemí bez testu na koronavirus začíná autobusový dopravce FlixBus obnovovat provoz prvních mezinárodních linek. Od 15. června nabízí denní spojení z Prahy do Košic přes Banskou Bystrici, Trenčín a Uherské Hradiště. Ve čtvrtek 18. června vyjedou spoje z Plzně do Košic přes Žilinu a z Prahy do Bratislavy. Současně ve čtvrtek vyjedou první autobusové spoje směrem do chorvatské Rijeky, zastavovat budou také v Rakousku a Slovinsku.

FlixBus tak reaguje na uvolňování opatření na hranicích i rostoucí poptávku cestujících po přeshraničních spojích. „Po tříměsíční pauze jsme rádi, že konečně můžeme lidem nabídnout příležitost znovu cestovat a navštívit rodinu a přátele nebo se vydat na výlet do zahraničí,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Za rodinou se tak mohou vydat do hlavního města Bratislavy nebo dalších slovenských měst. První mezinárodní spoje na Slovensko vyjíždějí z Prahy každý den od pondělí 15. června v 6:10 a jedou přes Brno, Uherské Hradiště, Trenčín, dále na Prievidzu, Zvolen, Banskou Bystrici a Rožňavu. Do Košic přijedou v 18:30 hodin. V opačném směru vyjíždí z Košic v 7:00, do Brna přijedou v 16:50 a do Prahy v 19:30 hodin. Spoje budou v prodeji na webových stránkách dopravce během dnešního dne.

Od příštího čtvrtka začnou jezdit také spoje do Bratislavy 5krát týdně s odjezdem v 17:35 z Prahy každý den mimo úterý a středu a v opačném směru z Bratislavy odjezdem v 7:50 hodin. Další spoje z Plzně do Košic, tentokrát ale přes Žilinu a Poprad, budou jezdit 4krát týdně v pondělí, pátek, sobotu a neděli s odjezdem v 8:20 z Plzně a 10:20 z Prahy Florenc. V opačném směru z Košic do Plzně pojedou od čtvrtka do neděle s odjezdem v 7:00 hodin.

První autobusové spoje vyjedou k Jadranu, cestu stihnou za 12 hodin

Na prodloužený víkend nebo na dovolenou mohou konečně vyrazit i milovníci Jaderského moře. FlixBus jako první linkový dopravce vyšle své autobusy na silnice směrem do Chorvatska už ve čtvrtek 18. června. V rámci tohoto spoje si mohou lidé zakoupit jízdenky také do Berlína nebo Vídně.

Dopravce nabízí dva spoje denně, první autobus vyjede z pražského nádraží Florenc příští čtvrtek v 8:50 a zastaví ve Vídni, slovinské Lublani a v Chorvatsku v Opatiji a Rijece. Druhý spoj jede přes noc, vyjíždí z Berlína, v Praze staví v 21:20 a dále pokračuje na Vídeň, Maribor, Záhřeb až do Rijeky. V opačném směru odjíždějí spoje z Rijeky do Prahy denně v 7:20 a 21:15 hodin. Cena jízdenky je dynamická, roste spolu s obsazeností spoje, ale začíná na 879 Kč.

„U noční linky je výhodou, že za noc cesty lidé ušetří za ubytování a ráno se probudí u moře. Cestu z Prahy do Rijeky zvládnou autobusy za 12 hodin,“ dodává Čmielová. Noční spoje mají zpravidla méně zastávek než denní spoje a silnice bývají průjezdnější. Spoje do Chorvatska jsou již v prodeji na webových stránkách dopravce. 

Návrat dálkových autobusů napříč Evropou

Návrat dálkových autobusů napříč Evropou – Rakousko, Německo, Polsko, Portugalsko i Chorvatsko

Od konce května obnovily autobusy FlixBus provoz v řadě evropských zemí. Od 28. května jezdí vnitrostátní spoje do padesátky německých měst, mezi něž patří Berlín, Lipsko, Norimberk, Hamburg nebo Mnichov, ale také menší města jako například Bayreuth nebo Weimar.

Ve stejný den dopravce obnovil i vnitrostátní spojení v Rakousku – zelené autobusy staví například ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Klagenfurtu nebo v obci St. Michael.

„Na obnovení mezinárodních spojů pracujeme postupně. Během následujících týdnů chceme českým zákazníkům přinést nabídku výhodného cestování do dalších evropských destinací,“ říká Čmielová.

Preventivní bezpečnostní opatření na palubách autobusů FlixBus

Na palubách zelených autobusů stále platí bezpečnostní opatření, v rámci kterých je potřeba cestovat s rouškou a před nástupem na palubu si dezinfikovat ruce.

„Naší prioritou ale zůstává bezpečnost zákazníků, řidičů a zaměstnanců. Bezpečnostní předpisy proto platí napříč celou sítí našich autobusových spojů včetně cest do zahraničí,“ připomíná Čmielová. Ty se týkají zvýšené prevence, hygieny a dezinfekce prostor autobusu, dezinfekce pro cestující a řidiče, ochranných pomůcek, změn při nástupu i výstupu a odbavování.

 

Více informací naleznete ZDE