Scuderia Ferrari dokončila první ze dvou závodů v Rakousku, Velkou cenu Štýrska, šestým a sedmým místem, Carlose Sainze a Charlese Leclerca. Slušný výsledek, a to díky silným výkonům obou pilotů v SF21, kteří prokázaly lepší tempo než jejich nejbližší soupeři. To umožnilo oběma pilotům probojovat se v pořadí ve skvělém stylu. Carlos Sainz se posunul z dvanáctého místa na startovním roštu, zatímco Charles Leclerc se po kontaktu s Pierre Gaslym krátce po startu propadl do zadní části pole.
Posun o jedenáct míst. Carlos podal solidní výkon a na začátku využil možnost volby pneumatik. Odvedl dobrou práci, když protáhl svůj první stint na střední sadě pneumatik a postupně postupoval vzhůru, když piloti před ním měli zastávky v boxech. Poté, co na konci úvodního kola propadl na konec, Charles do značné míry rozdělil svůj závod na dvě poloviny: 36 kol na tvrdé sadě pneumatik, 33 na střední. Monacký pilot provedl 11 předjíždějících manévrů, čímž si zasloužil titul „Driver of the Day“.
Nyní nás čeká poslední závod prvního trojzávodu sezóny. V příštím týdnu bude Spielberg opět hostit mistrovství světa devátým závodem, Velkou cenou Rakouska.

Carlos Sainz # 55
„Měl jsem silný závod a pro tým to byl dobrý výsledek! Měli jsme dobré tempo od samého začátku, až do konce. Podařilo se mi odjet velmi dlouhý první stint a zajet velmi dobrá kola, jakmile jsem dokázal co nejlépe využít jízdu v čistém vzduchu, abych překonal téměř celé střední pole. Zastávka v boxech byla na místě a to nám dalo šanci usilovat o P5, protože jsem měl dobré tempo na tvrdé sadě pneumatik. Bohužel mi trvalo mnoho kol, než jsem se od Lewise Hamiltona odlepil. Když jsem jel za ním, přední pneumatiky velmi trpěly. V době, kdy jsem měl před sebou opět čistou stopu, už bylo pozdě zkusit předjet Landa Norrise. Zítra se zde začneme připravovat na druhý závod. Máme příležitost se zlepšit a chceme udělat vše pro to, abychom dosáhli dalšího dobrého výsledku.“

credit: @Scuderia Ferrari Press Office
Charles Leclerc #16
„Je to hořce sladký pocit. Incident v prvním kole nás odsunul dozadu. Je to škoda, protože jsme ztratili dobrou příležitost přinést domů ještě lepší výsledek. Od druhého kola bych to hodnotil jako jeden z mých nejlepších závodů ve Formuli 1. Auto se chovalo úžasně, tempo tam bylo a při každé příležitosti jsem se posunul dopředu. Pokud jde o výkon, získali jsme z vozu maximum. To ukazuje, kolik práce se odehrálo v zákulisí a jakou úžasnou práci tým odvedl, zejména za poslední týden. Musíme projít všechna data, abychom přesně pochopili, jak jsme tohoto kroku dosáhli, abychom ho příští týden dokázali zopakovat.“

Mattia Binotto vedoucí týmu
„Celkově to pro nás byl dobrý závod, i když bychom mohli získat víc, kdyby kvalifikace dopadla lépe a kdyby Charles nemusel na konci úvodního kola zajet do boxu. On i Carlos měli silné tempo a jeli velmi dobře, zvládli hospodaření s pneumatikami , když bylo třeba zaútočili, když přišel čas. Je zřejmé, že šesté a sedmé místo není to, co jsme si přáli, ale jsem rád, jak tým zareagoval po náročném víkendu ve Francii. Musíme zajistit, abychom z vozu v každém okamžiku dostali veškerý potenciál, a budeme na tom pracovat v příštích dnech a první ověření za pár dní získáme na stejné trati.“

credit: @Scuderia Ferrari Press Office
Zdroj: Scuderia Ferrari
