V Zoo Ostrava soutěží přes dva tisíce žáků

Včera začal v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava další ročník Soutěže mladých zoologů. Vědomostní soutěž, která je určena žákům druhého stupně, se v zoo koná už téměř 50 let. Soutěžící tentokrát prověřují své znalosti na téma „Primáti“. Akce potrvá až do pátku 11. listopadu. Mezi žáky i učiteli se těší dlouhodobě velkému zájmu, přihlásilo se do ní přes 2000 dětí z více než 100 škol z celého moravskoslezského regionu.

 

Soutěž, kterou Zoo Ostrava pořádá ve spolupráci s Kruhem přátel zoo, je určena žákům 6.-9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Žáci soutěží v pětičlenných družstvech formou testu. Téma letošního ročníku je „Primáti“. Soutěž se dlouhodobě těší velkému zájmu dětí i pedagogů. Letos se do ní přihlásilo přes 2000 žáků ze 104 škol z celého Moravskoslezského kraje. Ze základního kola, které ve výukovém centru zoo potrvá až do pátku 11. listopadu, vzejdou finalisté, kteří své znalosti poměří ve druhém kole v sobotu 26. listopadu.

Soutěž je realizovaná za podpory Ministerstva životního prostředí ČR a Moravskoslezského kraje.

 

Soutěž organizuje zoo ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už více než 50 let! V 70. letech minulého století, kdy ještě nestálo výukové centrum, soutěžily děti často na docela kuriózních místech, například ve venkovním výběhu hrochů (viz foto v příloze) nebo dokonce vestoje v pavilonu primátů. Finálová kola se pak odehrávala uvnitř pavilonu hrochů. Již několik desetiletí však žáci soutěží v pohodlí výukového centra…

 

 

Foto autorka Veronika Máchová a archiv Zoo Ostrava.

 

S pozdravem