Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes vyhlásil smogovou situaci pro území hlavního města Prahy s platností do odvolání. Důvodem jsou vysoké koncentrace troposférického ozonu.
Při pobytu venku v odpoledních hodinách je doporučeno zdržet se zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání.
Do dnešní půlnoci platí výstraha ČHMÚ před extrémně vysokými teplotami, také před nebezpečím požáru a v pondělí jsou očekávány velmi silné bouřky doprovázené nárazy větru 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h), přívalovými srážkami kolem 50 mm, v opakovaných bouřkách i vyššími, a kroupami i kolem 2 cm.
Podrobné aktuální informace jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ.
Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy

