Nenechte si ujít jízdy s historickým parním vlakem po jižních Čechách.
Termín parní jízdy:
pátek 3. srpna 2018
Vlak potáhne parní lokomotiva 354.195, zvaná Všudybylka nebo Jednička. V rámci Jihočeského pátku s párou se k akci přidá i Vltavotýnská lokálka a vypraví i své vlaky. Vlaky budou vedené motorovým vozem řady 810 – se stahovacími okny.
Více informací naleznete ZDE
Lokomotivy řady 354.1 (dříve 629 kkStB) byly dvouválcové tendrové lokomotivy určené pro vozbu osobních vlaků. Tyto stroje byly vyráběny v různých lokomotivkách v Rakousku-Uhersku a následně i v jeho nástupnických státech. V průběhu výroby vzniklo několik navzájem odlišných výrobních sérií, lišících se například počtem kouřovek a žárnic, či délkou a hmotností.
Pohon lokomotivy zajišťoval dvouválcový parní stroj na přehřátou páru. Původní rakouská konstrukce disponovala jedním parojemem. Stroje vyráběné v ČSR měly dva parojemy, propojené navzájem trubkou. Toto řešení zabraňovalo strhávání vody do válců. Z výroby byly lokomotivy osazeny měděnými topeništi, které byly později nahrazovány topeništi ocelovými
Přezdívka Všudybylka vycházela , že tyto stroje jezdily na většině tratí tehdejších ČSD.
zdroj : wikipedia a vlastní odborná literatura
Jízdní řád
28464 | Stanice | 28465 |
9:45 | Protivín | |
9:48 | Protivín zastávka | |
9:53 | Milenovice | |
9:57 | Číčenice | |
10:05 | Číčenice | 11:29 |
10:10 | Újezdec u Číčenic | 11:25 |
10:15 | Záboří u Číčenic | 11:20 |
10:21 | Lhota pod Horami | 11:14 |
10:26 | Temelín | 11:08 |
10:31 | Temelín | 11:05 |
10:36 | Temelín elektrárna | 11:00 |
28467 | Stanice | 28466 |
11:42 | Číčenice | |
11:48 | Záblatíčko | |
11:52 | Dívčice | |
12:01 | Dívčice | 13:43 |
12:11 | Libějovice | 13:34 |
12:14 | Malovice u Netolic | 13:30 |
12:17 | Holečkov | 13:26 |
12:20 | Netolice zastávka | 13:22 |
12:23 | Netolice | 13:17 |
Stanice | 28466 | |
Dívčice | 13:46 | |
Zbudov | 13:50 | |
Zliv | 14:55 | |
Hluboká nad Vltavou | 14:03 | |
České Budějovice | 14:15 | |
Stanice | 28469 | |
České Budějovice | 16:20 | |
Nová Ves u Českých Budějovic | 16:28 | |
Nová Ves u Českých Budějovic | 16:42 | |
Trocnov | 16:52 | |
Radostice u Trocnova | 16:58 | |
Borovany | 17:01 | |
Borovany | 18:00 | |
Jílovice | 18:10 | |
Nové Hrady | 18:20 | |
Nové Hrady | 18:30 | |
České Velenice | 18:45 | |
Vlak | 28468 | |
Stanice | Vitoraz | |
České Velenice | 19:49 | |
Třeboň | 20:23 |
Více informací naleznete ZDE