Sobotní den na Velké ceně Rakouska v číslech
- FP3: Pierre 11. místo s časem 1:08.193; Franco čtrnáctý s časem 1:08.394
- Kvalifikace: Pierre 11. místo s časem 1:07.223; Franco 16. místo s časem 1:08.171
Pierre Gasly:
„Mohli jsme dnes opravdu získat lepší výsledek. Moje první rychlé kolo v Q1 bylo dost dobré na to, abych si udržel sadu nových pneumatik a maximalizoval šanci dostat se do první desítky v Q2. Když jsem při posledním pokusu v Q2 překročil cílovou čáru, měl jsem pocit, že to bude stačit, ale nakonec to nestačilo. Dokonce i Racing Bulls se tento víkend zdají být o něco rychlejší. Kdybychom se dokázali kvalifikovat před některým z nich, byl by to bonus. Musím však říct, že jsem spokojený s pokrokem, kterého jsme od pátku dosáhli. Jsme konkurenceschopnější, takže jsem optimistický ohledně zítřka. Skutečný souboj bude proti Racing Bulls a doufám, že jeden od začátku překonám. Včera byla degradace pneumatik poměrně dobře kontrolovaná a obvykle v neděli uděláme další krok vpřed. Bude to zajímavý souboj a doufám, že budeme schopni získat body.“
Franco Colapinto:
„Není to ideální výsledek, protože jsme v Q2 nedokázali dokončit konkurenceschopné kolo. Neukázali jsme náš skutečný potenciál. Auto vypadalo dnes odpoledne o něco lépe a cítili jsme, že jsme se zlepšili oproti dnešní dopolední části, kdy jsme měli problém najít správnou rovnováhu. Nicméně zůstávalo nepředvídatelné, jakmile jste dosáhli limitu, což je zde zásadní. Mezi krátkou tratí a malými mezerami mezi týmy musíte dát do toho všechno, jinak okamžitě ztratíte tři nebo čtyři místa. Nakonec se to stalo u mého posledního pokusu v Q2. Od začátku jsem tlačil a snažil se přidat do první zatáčky víc rychlosti, ale auto zhaslo. Vyjel jsem z trati a musel jsem omezit úsilí. Je škoda, že jsme zítra nemohli dokončit poslední kolo a startovat výš na startovním roštu. Auto obvykle lépe funguje v závodním nastavení, takže doufám, že se dokážeme vrátit a bojovat se soupeři před námi.“
Steve Nielsen:
„Nemůžeme být zcela spokojeni s výsledkem ani s tím, jak tento den dopadl, protože cílem každý víkend je dostat oba naše vozy do první desítky a být v dobré pozici bojovat o body v závodě. Vzhledem k dnešnímu výkonu Racing Bulls myslím, že jsme na to pořádně pouvon nemohli skutečně soutěžit, alespoň v kvalifikačním kole. Na konci dne pořadí pravděpodobně přesně odráží naši úroveň na tomto okruhu za těchto podmínek. Naši dva jezdci dali do toho všechno, aby z toho vytěžili maximum. Pierre odvedl dobrou práci a byl blízko tomu, aby předjel Maxe [Verstappena], aby se dostal do Q3, ale chování vozu ukázalo, že to nebyla procházka růžovým sadem. Totéž platilo pro Franca, který ukazoval dobré tempo v první zatáčce ve svém posledním pokusu v Q2. Stále jsme ve fázi učení, abychom plně využili naše nové složení. Jak jsme viděli v pátek a na předchozích Velkých cenách, můžeme být v závodě konkurenceschopnější a zítra se budeme snažit o návrat:“
Foto: Tým BWT Alpine Formule 1 // TWJB Photography

