2021 SÃO PAULO GRAND PRIX – Páteční kvalifikace pro tým Mercedes-AMG Petronas F1
Jana Bečková
2021 Sao Paulo Grand Prix, Friday - Sebastian Kawka
Tým MERCEDES-AMG PETRONAS F1 si po silném týmovém výkonu v kvalifikaci zajistil P1 a P3 na startovním roštu na okruhu v Interlagos
Lewis Hamilton obsadil první místo na startovním roštu po třech kolech dostatečně rychlých na to, aby získal první místo.
Valtteri Bottas odstartuje z 3.místa poté, co mu k první řadě chybí pouhých 0,097 s.
Oba piloti absolvovali dlouhé a krátké jízdy na středních a měkkých sadách pneumatik v FP1.
LEWIS HAMILTON
„Mám radost, že jsem zase tady v Brazílii! Jeden z maršálů mi právě řekl, že bych měl častěji používat barvy Senny a vlajku, protože to je první pole po dlouhé době! Velký dík celému týmu, protože pracovali naplno. Bylo tak těžké dostat se od posledního závodu až sem, rozebrat auto a znovu ho postavit…Dnes to byla opravdu dobrá kvalifikace, jsem s ní velmi spokojený. V neděli jsme dostali penalizaci, ale zítra do toho dáme všechno, pak udělám, co bude v mých silách, abych se dostal přes pole. Nevím, co se bude dít zítra ve sprintu, ale myslím si, že počasí bude možná o něco lepší, takže to bude pro všechny o něco složitější, ale jsem opravdu spokojený.“
2021 Sao Paulo Grand Prix, Friday – LAT Images
VALTTERI BOTTAS
„Dnešní první trénink byl trochu složitý a necítil jsem se s autem úplně pohodlně, zvláště v prvním sektoru. V kvalifikaci se to trochu zlepšilo, ale stále místo, kde jsem za Lewisem ztrácel, byly zatáčky 1 a 2 a trochu na rovince, takže s P3 nejsem úplně spokojený. Ale evidentně je to stále dobré výchozí místo a zítra je ve sprintu o co hrát. Doufejme, že první kolo bude plné akce a můžeme se dostat dopředu!“