Site icon Cysnews

Velká cena Rakouska – nedělní závod – tým Mercedes-AMG PETRONAS Formula One  

Austrian Grand Prix, Sunday, Wolfgang Wilhelm during the Formula 1 Austrian Grand Prix 2026, 8th round of the 2026 Formula One World Championship from June 26 to 28, 2026 on the Red Bull Ring, in Spielberg, Austria - Photo Jiri Krenek /Jiri Krenek

Vítězství ve Spielbergu

 

George Russell

„Jsem s tímto výsledkem opravdu spokojený. Tady to nikdy není jednoduché a většinu závodu jsme byli pod tlakem, zejména v závěrečném stintu, takže proměnit pole position ve vítězství je velmi uspokojivé. Tým odvedl skvělou práci se strategií a dal mi auto, které jsem dokázal dobře řídit během celého závodu. V těchto podmínkách jde o to držet věci jednoduché, soustředit se jen na jízdu, a myslím, že jsme to dnes zvládli dobře. Je také skvělé sbírat silné body společně jako tým. Kimi odvedl dobrou práci, zotavil se a vrátil se do zápasu, což bylo důležité pro celkový výsledek. Víme, že vepředu je to velmi těsné a naši konkurenti nás tlačí tvrdě, takže musíme dál pracovat na lepším výkonu. Prozatím si ale můžeme vzít pozitiva z tohoto víkendu a podívat se dopředu na Silverstone příští týden.“

Kimi Antonelli

„Z mé strany to nebyl přímočarý závod. První stint nebyl tam, kde měl být, a na začátku jsem měl trochu problémy s brzdami. Poté bylo tempo mnohem lepší a mohl jsem se vrátit do boje. Myslím, že kdybychom měli pár kol navíc, mohl to být zajímavý souboj o druhé místo na konci. Gratuluji Georgovi k dnešnímu vítězství. Skvěle vedl závod, zejména v závěrečné části pod tlakem. Je to silný výsledek pro celý tým, že oba vozy dosahují dobrých bodů a přivezou domů dobré body. Stále se musím hodně naučit a tento víkend mi to dobře připomněl. Lekce si vezmu a příští víkend se vrátím silnější. Těším se na Silverstone. Vždy je to speciální okruh a protože je to sprintový víkend, bude důležité být na něm už od první části.“

Toto Wolff, vedoucí týmu a generální ředitel

„Byl to závod, kde jsme byli pod neustálým tlakem a blíže soupeřům, než bychom si přáli. Red Bull byl velmi konkurenceschopný, zejména v závěrečném stintu, a museli jsme to zvládat až do cíle. George závod zvládl dobře. V takových situacích jde o to držet věci jednoduché a prostě řídit, a přesně to dělal bez chyb, když na tom záleželo. Kimi také po startu ukázal dobrou odolnost. Dobře se zotavil, vrátil se do boje a až do konce závodu tlačil na druhé místo. Dnes jsme pro tým získali silné body, ale zároveň to ukazuje, jak těsná je konkurence vepředu a kde je potřeba pokračovat ve zlepšování.“

Andrew Shovlin, ředitel inženýrství u trati

„Dnes byl skvělý výsledek pro tým a skvělý výsledek pro George. Bylo fajn vidět, že si připsal další zasloužené vítězství, a bylo příjemné mít Kimiho na stupních vítězů s ním. Byl to jeden z těch závodů, kdy jsme si přáli, aby to bylo o kolo delší, protože to vypadalo, že Kimi má tempo předjet Maxe, ale pódium je solidní výsledek. Strategický tým dělal po celou dobu závodu dobrá rozhodnutí. George dokázal v první části vybudovat užitečnou náskok a my jsme dobře zareagovali, když jsme zakryli hrozbu undercutu od Verstappena před závěrečnou částí. Kimi také ukázal silné tempo, brzy předjel Leclerca a využil to k vyvážení své strategie, což mu přineslo výhodu čerstvějších pneumatik ke konci. Výkon na konci stintu byl dnes klíčovým faktorem. Zdálo se, že jen Verstappen a naši dva jezdci dokázali efektivně zvládat degradaci pneumatik, když stinty přesáhly 20 kol, což je povzbudivé, zvlášť před horkými závody, kde se to bude dále testovat. Byl to solidní víkend z hlediska bodů pro tým, ale je jasné, že pole je velmi vyrovnané. Budeme muset dál hledat zlepšení a přinášet výkon, pokud chceme tuto pozici udržet i v nadcházejících závodech.“

 

Zdroj: Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team

Formula 1 – Lenovo Austrian Grand Prix 26.-29.6.2026

Exit mobile version