Tam, kde je svět ještě v pořádku: Dovolená u jezera Achensee


Na lov a za rybařením sem přijížděli rakouská knížata, císaři a králové, kteří půvab jezera Achensee objevili již před 500 lety. A největší jezero Tyrolska, které se jako fjord zařezává mezi vrcholy pohoří Rofan a Karwendel, ohromuje návštěvníky dodnes. Tady si hosté vychutnají nedotčenou přírodu a malebnou krásu krajiny v kombinaci s opravdovou tyrolskou pohostinností.

Obzvlášť srdečná je atmosféra na horských pastvinách a salaších. Třeba na Köglalm, která trůní ve výšce 1 428 m nad Achenkirchem, a ze které si můžete vychutnat nádherný výhled na jezero. Nebo na Dalfazalm. Cesta sem je lemována wellness lehátky a vede přímo kolem hučícího vodopádu. Celkem je na výběr 500 km značených turistických cest a od jedné chaty nebo pastviny ke druhé to často není více než jedna až dvě hodinky. Šance spatřit kamzíky, kozorožce, sviště či jeleny jsou velmi vysoké v přírodním parku Karwendel, největší chráněné oblasti Severních vápencových Alp.

Kdo chce nahoru, aniž by přitom vypustil duši, dostane se do světa horských vrcholů, chat a pastvin Rofanskou nebo Karwendelskou lanovkou. Region, ke kterému patří obce Achenkirch, Maurach, Pertisau, Steinberg a Wiesing s celkem 7 699 obyvateli, se vyznačuje rozmanitostí krajiny, obezřetně kombinované s rozvojem příslušné infrastruktury. Hosté se zde mohou věnovat zhruba 50 různým sportům od golfu a jízdy na koni po horolezectví a paragliding.

K hlavním atrakcím však patří pro mnoho rekreantů samotné jezero Achensee. Jachtaři a surfaři oceňují vynikající povětrnostní podmínky, potápěči zase až desetimetrovou viditelnost pod vodou, rybáři enormní hojnost ryb. A milovníci přírody jsou u vytržení při pohledu téměř karibsky vypadající hry barev. Díky světlému vápenci v okolí se vodní plocha třpytí odstíny tyrkysově modré až po akvamarín. Zejména v mělčích oblastech na jižní straně, kde se voda ohřívá až na 22 stupňů.

Mimochodem: Již v roce 1887 se mohli návštěvníci po jezeře plavit na parníku. A před 129 lety byla do provozu uvedena zdejší zubačka. Je to nejstarší parní ozubnicová železnice v Evropě a i dnes se jako kdysi škrábe po sedm kilometrů dlouhé trase z Jenbachu v údolí Innu až nahoru k Achensee.

Kus industriálního dědictví se otevírá v břidlicovém dole v Bächentalu. Ve výšce 1 500 metrů nad mořem se zde živičné břidlice těží již od roku 1902 a následně zpracovávají na tyrolský Steinöl®, olej získávaný z břidlic. Dnes existují nejrůznější kosmetické produkty od krémů a mastí až po šampóny obsahující léčivé dědictví moře – účinné látky pocházející z prehistorických mořských živočichů a rostlin, a tedy z doby, kdy byl celý kontinent ještě pod vodou. V letních měsících se mohou návštěvníci každý čtvrtek zúčastnit exkluzivních prohlídek dolu. Po celý rok je otevřeno návštěvnické centrum Vitalberg v Pertisau, které se věnuje historii tyrolských paličů břidlicového oleje.

Speciální tipy

Se zážitkovou kartou  Achensee za 72 € pro dospělé a 36 € pro děti (od 7 let) můžete využívat atrakce jako vyjížďku lodí či zubačkou, nebo navštívit muzea a lanovky v průběhu týdne tak často, jak budete chtít.

V červnu 2018 bude otevřeno nové multifunkční volnočasové zařízení Atoll Achensee  
na jihovýchodním břehu jezera Achensee. Na návštěvníky tam čeká leccos zajímavého:
25 metrů dlouhý plavecký bazén, zábavné a venkovní bazény, tobogán, sauny – včetně Infinity bazénu na střeše, fitness studia s výhledem na jezero, nebo 31 metrů dlouhá loď St. Benedikt a mnoho dalšího.

Kolik to bude stát?

Nocleh se snídaní stojí v 3-hvězdičkovém hotelu od 40 € za osobu ve dvoulůžkovém pokoji, ve 4-hvězdičkovém hotelu od 70 €.

Aranžmá „Berggehnuss exklusiv“

Kdo chce poznat region kolem jezera Achensee na dlouhých procházkách, může využít výhodný balíček: Čtyři noci v čtyřhvězdičkovém hotelu, včetně účasti na turistickém programu Achensee (pondělí až pátek), zážitkové karty Achensee a podrobných turistických informací o regionu jsou k dispozici od 438 € za osobu.  Nabídka je platná od 28. dubna do 28. října 2018.

 

Kontakt

Achensee Tourismus

Achenseestraße 63

6212 Maurach am Achensee

Tel.: +43 (59) 5300-0

Fax: +43 (59) 5300-19

info@achensee.comBooking.com