Světový pohár spřežení v Nebanicích 2021

Světový pohár spřežení bude zahájen ve čtvrtek 15. července 2021 v Nebanicích. Tento již 28. ročník populárních mezinárodních závodů spřežení CAI3*W, které pořádá jezdecký oddíl TJ Agro Cheb, z.s., za finanční podpory města Chebu (Sportuj v Chebu), Karlovarského kraje (Živý kraj) a dalších významných sponzorů, nabídne divákům současné nejlepší evropské posádky, které změří své síly na tomto v České republice jedinečném závodě.

Návštěvníci shlédnou během čtyř dnů sportovní klání jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží v několika obtížných soutěžích. Například při drezurních závodech závodníci předvedou styl, přesnost a všeobecnou ovladatelnost svých koní.

Pro diváky nejnapínavějším a pro závodníky, koně a poníky jednoznačně nejnáročnějším měřením sil je maraton, který bude na programu v sobotu 17. července. Patnáctikilometrový rychlostní úsek a následné náročné zkoušky při průjezdech osmi technicky složitými překážkami budou prubířským kamenem závodnického umění.

Neděle bude věnována další zajímavé disciplíně, která otestuje zručnost posádek a poslušnost koní. Jedná se o parkur, který zde neznamená skákání přes překážky, jak je tomu u jezdeckých závodů, ale zahrnuje všechny ostatní parametry, včetně přesnosti a rychlosti průjezdu spřežení závodní dráhou.

Po celou dobu konání soutěží zajistí pořadatelé na závodišti občerstvení, pestré doprovodné kulturní programy pro děti během dne i v průběhu večera. K dispozici také bude hlídané parkoviště a pro návštěvníky velké stany s posezením (pozn.: v závislosti na „proticovidových“ opatřeních).

Organizátoři mimořádné podívané Vás zvou k návštěvě sportovního areálu v Nebanicích ve dnech 15. až 18. července 2021.

Aktuální informace budou zveřejňovány na www.tjagrocheb.cz nebo na www.nebanice.eu a na facebooku CAI Nebanice.