Pátý ročník Liberecké Thálie zná své vítěze. Divadlo F. X. Šaldy zahájilo 136. sezónu na zaplněném náměstí

Kabaret o stavbě Ještědu SIALská trojčata odstartoval novou sezónu Divadla F. X. Šaldy v neděli 8. září. Zhruba tisícovka diváků zhlédla open air verzi představení na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Ještě předtím se ale uskutečnilo předávání cen Liberecká Thálie.

Letos diváci vyplňovali anketní lístky, které byli k dispozici ve foyer obou divadel, hlasovalo se prostřednictvím kupónů v Libereckém deníků a také na webových stránkách Divadla F. X. Šaldy. Kromě jména vybraného umělce vyplňovali tentokrát hlasující také inscenaci nebo roli, za kterou umělce nominovali.  Členové souborů DFXŠ tak dostali lepší zpětnou vazbu na své konkrétní umělecké výkony.

V pátém ročníku ankety u diváků nejvíce zabodovala pěvkyně Lívia Obručník Vénosová, herečka Karolína Baranová a tanečník Rory Ferguson. Sólistka liberecké opery Lívia Obručník Vénosová si pro cenu přišla již po třetí. Divákům se nejvíc líbila ve Verdiho operách – jako Aida ve stejnojmenném díle a jako Leonora v inscenaci Il trovatore. Karolína Baranová vyhrála v anketě vůbec poprvé. Diváky nejvíc bavila v roli Lujzy v Atomové kočičce a jako Darja Pavlovna Šatovová v Běsích. Kategorii tance už podruhé v řadě ovládl Rory Ferguson. Sólista liberecké baletu původem z Austrálie okouzlil svými tanečními výkony v Bouři a ve Vánoční koledě. Ceny od Nadace Preciosa předali oceněným primátor Jaroslav Zámečník, hejtman Martin Půta a Jana Švecová z Libereckého deníku.

Open air verze inscenace spjaté s Libercem a jeho architekturou SIALská trojčata přilákala na náměstí i přes chladné počasí a hrozící déšť značné množství lidí. A protože nakonec nepršelo, užili si diváci představení, které je od své loňské premiéry v Malém divadle neustále vyprodané, až do konce.