Informace o změnách v MHD v souvislosti se smutečním obřadem Karla Gotta v paláci Žofín (11. 10. 2019) a další akce v Praze

Dopravní opatření v souvislodsti s pohřbem Karla Gotta . Signal festivalem a fotbalovým zápasem v Edenu v Praze

Informace o změnách v MHD v souvislosti s smutečním obřadem Karla Gotta v paláci Žofín

Linka č. 17 bude v rozsahu 5 až 24 hod. vedena odklonem přes zastávky Staroměstská – Národní divadlo – Národní třída – Myslíkova – Jiráskovo náměstí.
Provoz metra bude posílen na všech trasách v rozsahu 7 až 24 hod., nejvýrazněji na lince metra B.

Cestujícím v páteční hromadné dopravě doporučujeme vyrazit ke svým cílům o něco dříve a preferovat přepravu metrem před přepravou tramvajovou.
Řidiče individuální dopravy důrazně žádáme, aby se v maximální míře vyhnuli oblasti Národního divadla a přilehlých mostů a nábřeží.

DPP doporučuje využít žlutou linku B pražského metra s výstupem ve stanici Národní třída s docházkovou vzdáleností na Slovanský ostrov cca 10 minut, při odchodu pak jako nástupní použít stanici Karlovo náměstí.

Na tramvajových linkách jedoucích k Národnímu divadlu (2, 9, 17, 18, 22 a 23) očekává DPP zpoždění a nepravidelnosti.
DPP bude o těchto dopravních opatřeních také informovat prostřednictvím hlášení v metru.

 

Informace o změnách v MHD v souvislosti se Signal Festivalem

(Laserová projekce na hladinu Vltavy u Národního divadla v rámci akce Signal Festival) ve čtvrtek, pátek a sobotu, vždy od 19.00 hodin do 24.00 hodin

V rámci akce Signal Festival se od čtvrtka do neděle uskuteční večerní laserová projekce na hladinu Vltavy u budovy Národního divadla.

Návštěvníkům akce doporučujeme přepravu zelenou linkou A pražského metra s výstupem ve stanici Staroměstská nebo žlutou linkou B pražského metra s výstupem ve stanici Národní třída. Provoz metra bude posílen na všech trasách v rozsahu 18 až 24 hod.

Na přilehlém mostě Legií bude ve čtvrtek, pátek a sobotu, vždy od 19 do 24 hod. vyloučen provoz tramvají. Linka č. 22 bude odkloněna přes zastávku Staroměstská a linka č. 9 přes zastávku Jiráskovo náměstí.

Více informací také zde: https://www.signalfestival.com/faq/doprava-po-festivalu/

 

Informace o změnách v MHD v souvislosti s fotbalovým zápasem  s Anglií a navazující v pondělí se Severním Irskem

Fotbalový zápas s Anglií (a navazující v pondělí se Severním Irskem) v pátek 11. 10. 2019 (20:45-22:45)

Fotbalové utkání ČR – Anglie na stadionu SINOBO aréně (Slavia, Eden)
Posílení linek č. 22 (směr Karlovo nám.) a č. 136 (směr Letňany) po ukončení utkání.

Ve spolupráci s pořadatelem utkání jsme připravili posílení hromadné dopravy při této sportovní akci.

Pro dopravu na utkání doporučujeme využít zelenou linku A pražského metra s výstupem ve stanici metra Želivského nebo Strašnická s docházkovou vzdáleností ke stadionu cca 10 minut.

Po skončení utkání (cca 23:00 hod.) bude krátkodobě posílen provoz tramvají i autobusů v zastávkách SLAVIA, nicméně vzhledem k očekávané neprůjezdnosti v nejbližším okolí opět doporučujeme využít nejbližší stanice metra.

Návštěvníky upozorňujeme na naprostý nedostatek parkovacích míst v okolí stadionu.