„I Run Clean“, jehož absolvování se postupně stává povinným pro atlety všech věkových skupin

Hlavním cílem “I Run Clean™” je poskytnout spolehlivé informace, které pomohou uživatelům platformy porozumět otázkám v oblasti dopingu ve sportu a pravidlům, které musí dodržovat pro zajištění férového soutěžení.

Představení programu “I Run Clean™”

‘” Run Clean™L je nový antidopingový vzdělávací program a databáze informací Evropské atletiky. Tato moderní platforma pomůže sportovcům a dalším sportovním nadšencům převzít svou roli v boji proti dopingu.

Program ” Run Clean™” je snadno použitelný a poskytuje všem informace a vysvětlení, které potřebují pro správná rozhodnutí, ochranu vlastního zdraví a aby se vyvarovali porušování antidopingových předpisů.

Program “I Run Clean™” byl vyvinut na základě informací od sportovců, úředníků z oblasti sportu, vzdělávacích odborníků a expertů na dopingové kontroly.

Počínaje rokem 2018 bude absolvování programu “I Run Clean™” povinným kvalifikačním kritériem pro šampionáty Evropské atletiky.

Ten najdete v české verzi na stránce www.irunclean.org.

Nejprve je třeba se registrovat. Během tohoto procesu si vyberete jednu z nabízených atletických disciplín (platí i pro členy doprovodu), po absolvování programu je každému vygenerován jeho osobní certifikát s kódem, který se automaticky ukládá v systému a není třeba ho nikam odesílat. Platnost certifikátu je dva roky. 

Kdo by měl absolvovat program “I Run Clean™”?

“I Run Clean™” je tu pro vás.

Hlavní cílovou skupinou jsou samozřejmě sportovci všech věkových kategorií a výkonnostních úrovní – od školního věku po dospělé, od začátečníků po elitu – v 51 zemích, které zastřešuje Evropská atletika. Ale k absolvování programu zveme všechny, kteří by se chtěli dozvědět více o tom, jak z atletiky udělat čistý sport bez dopingu.

Pokud je atletika vaší vášní, zveme vás k vyjádření závazku “I Run Clean™” tím, že absolvujete tento program a získáte diplom.

 

Upozornění Českého atletického svazu

Upozorňujeme vás tudíž, že na budoucí mezinárodní akce může Český atletický svaz nominovat pouze ty osoby (atlety i doprovod), které absolvují povinný vzdělávací program o antidopingu „I Run Clean“.