ABB na Zlínském filmovém festivalu ukáže dětem, že i ony mají budoucnost ve svých rukou

  • ABB je již posedmé partnerem Zlín Film Festivalu, kde se hravou formou zaměřuje na edukaci dětských návštěvníků v rámci festivalového dění
  • Na interaktivním panelu se děti zapojí do průzkumu o udržitelnosti a při té příležitosti se dozví, jakým způsobem mohou pomoct planetě i ony samy
  • Kolaborativní robot GoFa® malým i velkým návštěvníkům v praxi předvede, jak snadno umí při spolupráci s člověkem například recyklovat

Budoucnost je ve vašich rukou

S letošním mottem „Budoucnost je ve vašich rukou“ se společnost ABB zapojí do programu 63. ročníku populárního zlínského filmového festivalu pro děti a mládež, který má za cíl nejen bavit, ale také vzdělávat. Vedle návštěvy filmových projekcí je tak čeká i malý výlet do světa, ve kterém je udržitelný přístup k životu samozřejmostí a spolupráce člověka a robota jeho přirozenou součástí. Co všechno na malé i velké návštěvníky díky ABB čeká?

Senzor Leap Motion

Pomocí sofistikovaného senzoru Leap Motion, který umí dokonale skenovat pohyby člověka, se pohyby rukou stanou přesnými pokyny pro kolaborativního robota GoFa, který se tak stane jejich sparring partnerem. Dokáže totiž dle pokynů člověka věrně vykonávat řadu manuálních úkonů a na festivalu i díky spolupráci se společností EKO-KOM ukáže, jak dobře si umí poradit třeba se tříděním materiálu.

Návštěvníci také zjistí, co všechno umí pohony, které pomáhají zajišťovat chod kritické infrastruktury, vyrábět celou řadu surovin nebo zpracovávat odpad. Ukázková DEMA ABB umožní vyzkoušet si, co všechno dokáže takový frekvenční měnič na mostovém jeřábu nebo jaký motor se používá ve větrném tunelu.

Ověří si, jak jsou na tom se svým přístupem k ekologii a udržitelnosti v každodenním životě a dozví se, co všechno mohou udělat lépe a jinak pro to, aby byl svět udržitelný nejen pro ně, ale i pro další generace.

A stejně jako v předchozích letech, nebude chybět ani LEGO, konkrétně LEGO® MINDSTORMS®. Ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati, Fakultou aplikované informatiky, se na místě můžou naučit programovat právě pomocí této legendární a u dětí stále oblíbené stavebnice a dozvědět se, k čemu se programování používá a jak souvisí s robotikou.

ABB je od roku 2017 každoročním partnerem Zlín Film Festivalu

ABB je od roku 2017 každoročním partnerem Zlín Film Festivalu, jehož 63. ročník proběhne od 1. do 6. června 2023. Podpora vzdělání, umění a popularizace pokročilých technologií je integrální součástí koncepce udržitelného rozvoje, kterou se technologická společnost ABB hlásí ke spoluodpovědnosti za rozvoj společnosti, komunit a regionů, kde působí.

ZLÍN FILM FESTIVAL

ZLÍN FILM FESTIVAL je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Od roku 2010 přesahuje návštěvnost festivalu 95.000 dětí i dospělých. Posláním Zlín Film Festivalu je prezentace současné celosvětové filmové tvorby pro děti a mládež a její konfrontace s běžně dostupnou audiovizuální nabídkou. Důležitým aspektem festivalu je snaha mladé diváky nejen bavit, ale také je prostřednictvím filmu vzdělávat, rozšiřovat jejich povědomí o okolním světě, rozvíjet estetické, sociální a morální cítění.

Společnost ABB

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 130 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu.

Více informací naleznete ZDE