Nový atletický ovál pokřtí 28. dubna 2019 známí čeští atleti v Černošicích

Zájemců o atletiku,  ale i rodičů, kteří chtějí, aby se jejich děti věnovaly atletice přibývá, bohužel, dostatečně vybavených atletických oválů je stále málo. Proto poměrně velkou pozornost vzbudilo v roce 2014 rozhodnutí městské rady v Černošicích, vytvořit atletický ovál se zázemím. V neděli 28. dubna se tento atletický ovál bude slavnostně otevírat veřejnosti za účasti atletických hvězd, ale i těch, kteří atletiku mají zkrátka v oblibě – Černošice meeting 2019

 Atletika je přezdívána „královnou sportů“ a je považována za olympijský sport číslo jedna. Zájemců o atletiku je stále více, a to i díky úspěchům českých atletů. Přesto bohužel, stále mnoho obcí a měst klade větší důraz na údržbu či renovaci fotbalových hřišť než vybudování atletických oválů s kvalitním povrchem a dostatečným zázemím. Amatérští atleti, ale i rodiče dětí, kteří se chtějí věnovat atletickým disciplínám, musí dojíždět někdy i desítky kilometrů, aby našli atletický klub, který jim umožní tréninky na vybaveném oválu.  Příjemnou změnu tak slibuje otevření nového sportovního areálu s atletickým oválem v Černošicích Mokropsech. Rozhodnutí městské rady Černošic z roku 2014, vytvořit sportoviště s atletickým oválem, bylo dá se říci převratné. 

Nové sportoviště s atletickým oválem

Realizace projektu byla zahájena na podzim 2017 u Základní školy Černošice a Haly Věry Čáslavské. Projekt stavby se skládá z několika navzájem propojených částí. Především se jedná o sportovní areál s atletickým oválem, víceúčelovým hřištěm, dalšími sportovišti a hledištěm osazeném ve svažitém terénu.

Naplánovaná stavba je nyní postupně dokončována, ale již od začátku března se začal aktivně testovat atletický ovál o délce 250 metrů se sprinterskou rovinkou (110 metrů), víceúčelovým

hřištěm (45×25 m), výsečí pro vrh koulí, sektorem pro skok vysoký, skok daleký, workout hřištěm a hřištěm na beach. Sportoviště aktivně využívají žáci základní školy, nejrůznější sportovní kluby, ale i veřejnost. Možnost jej využívat získal i domácí atletický klub ASK Dipoli Černošice Dobřichovice z.s., který v této chvíli má téměř 300 členů. Klub v sobotu 6. dubna uspořádal na novém oválu první klubové závody, které dopadly skvěle (přes 130 závodníků a 220 diváků). Právě ASK Dipoli, společně s městem Černošice, pořádá v neděli 28. dubna slavnostní otevření areálu a atletické závody za účasti atletických hvězd.

 

Černošice meeting

Meeting bude oficiálně zahájen v neděli 28. dubna ve 12:00 hodin starostou města Černošice Filipem Kořínkem. Na programu jsou závody pro děti a mládež od 7 let (běh na 60 metrů, skok daleký). Dětské závodníky je nutné registrovat předem na stránce askdipoli.cz. Nebudou však chybět otevřené závody pro veřejnost v běhu na 800 metrů (registrace na místě do 15:15 hod.), exhibiční závody skvělých atletů ve skoku vysokém, sprintu na 100 metrů, exhibice v basketbalu, ropeskippingu a zumbě. Svou účast na slavnostním otevření předběžně přislíbila vícebojařka Eliška Klučinová a Matěj Krsek, juniorský rekordman na 400 metrů juniorů. Další jména atletických hvězd jsou v jednání s Českým atletickým svazem.

Sportovní program bude probíhat až do pozdních odpoledních hodin, a bude zakončen koncertem od 18:30 hodin. Po celé závodní odpoledne bude probíhat doprovodný sportovní program pro děti, takže každý si přijde na své. O občerstvení se po celou dobu akce postará Café Vera. O přesné měření výsledků se zaslouží firma Online systém s.r.o.

 

Aktuální informace k akci můžete sledovat na www.askdipoli.cz nebo na facebooku ASK Dipoli. Propozice k závodu naleznete také na www.atletika.cz.

 

ASK Dipoli Černošice Dobřichovice

Atletický klub založený v květnu 2018 slučuje atlety z Černošic a Dobřichovic. Trenéři se dětem, mládeži a dospělým věnují každý den v týdnu na atletickém oválu u ZŠ Černošice a ve sportovním areálu TJ Sokol Dobřichovice. Základem skvělého kolektivu členů v našem klubu jsou také společné akce, na které pravidelně jezdíme.
Například atletická soustředění, tábory a další doplňkové sportovní aktivity. Cílem trenérů ASK Dipoli je ukázat atletům, že sport je o zábavě, navazování nových přátelství, možnosti zažít úspěch a hlavně radost z pohybu. Mimo tréninky a soustředění pořádáme také atletické závody, a pravidelně se účastníme atletických závodů družstev i jednotlivců po Středočeském kraji i celé České republice.