ČAS požádal o možnost uspořádat halovou atletickou sezonu 2021

Dne 11. ledna 2021 schválilo Předsednictvo ČAS podání žádostí na níže uvedené závody prostřednictvím Národní sportovní agentury o udělení výjimky ze zákazu konání hromadných akcí.

Cílem je uspořádání hlavních halových závodů tak, aby byly vytvořeny závodní příležitosti pro českou seniorskou reprezentaci a plnění výkonnostních kritérií pro účast na halovém mistrovství Evropy, které by měla v březnu hostit polská Toruň, případně i přípravu našich reprezentantů na letní sezonu a vrcholy seniorské i mládežnické kategorie.

 

V případě kladného vyřízení žádostí by se halová sezóna mohla konat následujícím způsobem:

Czech Indoor Gala                                      3. 2. 2021                               Ostrava
MČR mužů a žen ve vícebojích                 13. – 14. 2. 2021                    Praha
MČR mužů a žen                                         20. – 21. 2. 2021                    Ostrava

Vzniká nový třídílný soutěžní seriál pro seniorské kategorie s názvem Halová atletická liga mužů a žen, jejíž tři kola by se měla odehrát v pražské hale ve Stromovce v termínech 23.1., 9.2. a 26.2. Na skladbě disciplín bude pracovat soutěžní oddělení společně se šéftrenérem a trenérskou radou.

Český atletický svaz chce v této složité době umožnit na závěr halové sezóny i soutěžní příležitost pro kategorie dorostu a juniorů formou dvou závodů s názvem Halová atletická liga juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Jedná se o novou halovou soutěž skládající se z mistrovství Čech a mistrovství Moravy a Slezska (1. kolo), která by se uskutečnila pro Čechy v Praze a pro Moravu a Slezsko v Ostravě o víkendu 27. – 28. 2.  Zde by měli mít atleti možnost si zazávodit a získat i případné potřebné výkony pro start na mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek (2. kolo), jenž bude jako finále této soutěže a konalo by se první březnový víkend v Ostravě (6.-7.3.). Do programu MČR bude zařazena i chůze těchto kategorií.

Bohužel muselo dojít ke zrušení MČR v hale pro žákovské kategorie, a to jak ve vícebojích,  tak v chůzi.

Předsednictvo ČAS dále schválilo potvrzení žádosti pro pořadatele halových mítinků Hvězdy v Nehvizdech (5.2.), který je součástí World Athletics Indoor Tour – Bronz a Kladno Indoor (8.2.), které je mítinkem certifikovaným ČAS.

zdroj : ČAS