Svezte se parním vlakem k Berounce z Lužné u Rakovníka do Nižbora

Projeďte se  historickým vlakem taženým parní lokomotivou Kremák z Lužné u Rakovníka k Berounce, na Křivoklát nebo až do Nižboru. Program výletu si můžete sami zvolit.  Nostalgická jízda se koná 6. srpna 2022. Prohlídku zdejšího železničního muzea můžete spojit s projížďkou parním vlakem k hradu Křivoklát a do povodí Berounky.

Turistické cíle na trase jízdy parního vlaku

Z parního vlaku, který poveze lokomotiva Kremák (534.0323), můžete vystoupit nejen v cílové stanici v Nižboru, ale také na Křivoklátě a prohlédnout si hrad, v Roztokách u Křivoklátu a vykoupat se v řece Berounce nebo jen pozorovat vodácký provoz, či třeba ve Zbečně, kde lze navštívit památku lidové architektury Hamousův statek.

A co v Nižboru? Nepřehlédnete nižborský zámek, v němž je k vidění expozice o životě Keltů. Nedaleko se také nachází keltské Stradonické oppidum, významné archeologické naleziště.

Chátrající nádražní sklad v Nižboru proměnil Tomáš Hanák v útulnou výletní restauraci s názvem Zastávka. Hosté v ní mohou posedět nejen v útulném lokále s dřevěnými lavicemi z vyřazených historických vozů, ale i v salonku starého vagonu, na dlážděných nebo dřevěných nákladových rampách či na peronu.

Mezi Rakovníkem a Nižborem projíždějí vlaky Chráněnou krajinnou oblastí Křivoklátsko s řadou značených turistických tras. Snad z každé stanice a zastávky se lze vydat za zajímavými výletními cíli.

 

Jízdní řád

Parní vlak
tam
Stanice odjezd příjezd 
Lužná u Rakovníka 11:00
Rakovník 11:33
Křivoklát 11:58
Roztoky u Křivoklátu 12:03
Zbečno 12:17
Račice nad Berounkou 12:22 12:30

zpět

Stanice odjezd příjezd 
Nižbor 14:52
Račice nad Berounkou 15:01
Zbečno 15:05
Roztoky u Křivoklátu 15:20
Křivoklát 15:28
Rakovník 16:33
Lužná u Rakovníka 16:46

Změna parní lokomotivy a jízdního řádu je vyhrazena.

Kremák

Více informací naleznete ZDE

 

Kalendář parních vlaků 2022