Párou Prahou 2020

Nostalgické jízdy. Historickým vlakem se můžete svézt z Prahy-Smíchova do Hostivic nebo absolvovat okružní jízdu ze Smíchova na Smíchov.

Párou Prahou

V těchto termínech se konají vždy  nostalgické jízdy. Historickým vlakem se můžete svézt z Prahy-Smíchova do Hostivic nebo absolvovat okružní jízdu ze Smíchova na Smíchov.

Z pražského smíchovského nádraží zamíří parní vlak do Prokopského údolí, jehož kaňon dosahuje místy hloubky až 70 metrů a který vznikl erozní činností během posledního milionu let. Až do Rudné u Prahy jedeme po trati, jíž se přezdívá Hrbatá.

Pražský Semmering

Z Hostivic do stanice Praha-Smíchov projíždí vlak po trase tzv. Buštěhradské dráhy, na které překonává 150 výškových metrů. Pro svůj profil, okolní přírodní scenérie a dva historické viadukty si trať vysloužila označení odvozené podle známé rakouské horské železnice – Pražský Semmering.

 

Párou Prahou – Pražský Semmering

Závěrečný úsek cesty umožňuje přímo z vlaku obdivovat bájnou vyšehradskou skálu, pankráckou pláň s moderními budovami a z železničního mostu přes Vltavu panorama historické Prahy s majestátním Hradem.Termíny jízd: 2020 

  • 12.dubna
  • 14. června
  • 30. srpna
  • 18. října

Jízdní řád – připravujeme :

Stanice
Praha-Smíchov
Praha-Řeporyje
Rudná u Prahy
Hostivice
Praha-Zličín
Praha-Smíchov sev. n.
Praha-Smíchov
Změny vyhrazeny

 

 

 

Kalendář parních vlaků 2020