Regionální oslavy svátku železničářů v sobotu 29. září 2018 v Ostravě a v Bohumíně.
Regionální den železnice
Příznivci světa na kolejích se mohou těšit na atraktivní jízdy zvláštními vlaky a lákavý doprovodný program.Svátek železničářů na Ostravsku je tradičně ve znamení vyjížděk zvláštními vlaky a pestrého doprovodného programu ve stanicích Ostrava hl. n. a Bohumín. Kromě atrakcí pro děti i dospělé budou pro zájemce také připraveny prohlídky míst, kam se cestující při běžném provozu nedostanou.
Program oslav v Ostravě:
- zvláštní historické parní vlaky tažené lokomotivou ř. 464 – „Ostravské kolečko“,
- jízdy zvláštních vlaků po vlečkách AWT, a. s.,
- okružní jízdy na trase Ostrava hl. n. – řídicí stavědlo Ostrava hl. n. – ČD Cargo, a. s., SOKV Ostrava – elektrodispečink SŽDC, s. o.,
- exkurze do řídicího stavědla s odborným výkladem,
- prohlídka pracoviště elektrodispečerů – areál SŽDC, s. o., ul. Skladištní,
- ukázky prací hasičů – areál SŽDC, s. o., ul. Skladištní,
- expozice speciálních drážních vozidel SŽDC, s. o. – areál SŽDC, s. o., ul. Skladištní,
- prodej upomínkových předmětů v ČD centru Ostrava hl. n.,
- jízdy historickými tramvajemi Dopravního podniku Ostrava, a. s., mezi hlavním nádražím a Výstavištěm,
- prohlídka expozic v Železničním muzeu moravskoslezském v železniční stanici Ostrava střed (placené vstupné).
Program oslav v Bohumíně:
- zvláštní historické parní vlaky tažené lokomotivou ř. 464 – „Ostravské kolečko“,
- jízdy zvláštních vlaků po vlečkách AWT, a. s.,
- den otevřených dveří v bohumínském depu kolejových vozidel,
- atrakce pro děti,
- prodej železničních modelů a literatury,
- prezentační ODISbus Koordinátora ODIS, s. r. o.
Jízdní řád
Jízdní řády zvláštních vlaků (sobota 29. 9. 2018): | |||
Parní vlaky „Ostravské kolečko“ | |||
Stanice | |||
Bohumín | 11:25 | 14:25 | |
Ostrava hl. n. | 11:45 | 14:45 | |
Ostrava-Stodolní | 11:50 | 14:50 | |
Ostrava střed | 11:55 | 14:55 | |
Ostrava-Kunčice | 12:17 | 15:17 | |
Ostrava-Vítkovice | 12:25 | 15:25 | |
Ostrava-Svinov | 12:38 | 15:44 | |
Ostrava hl. n. | 9:30 | 12:49 | 15:55 |
Bohumín | 9:40 | 12:59 | 16:05 |
Bata.cz | |||
Vlaky po vlečkách AWT | |||
Stanice | |||
Bohumín | 10:15 | 13:15 | |
Ostrava-Stodolní | 11:50* | 14:50* | |
Ostrava hl. n. | 12:00 | 15:00 | |
Bohumín | 12:17 | 15:17 | |
*možný přestup na parní vlak „Ostravské kolečko“ |
Více informací naleznete ZDE