Regionální den železnice Příbram nabídne zajímavý program


Jízda parním vlakem z Berouna přes Příbram do Březnice a zpět

Jen málo lidí si letos vzpomnělo, že právě 1. květnový den přijel do Příbrami první rychlík. Ano, bylo tomu neuvěřitelných 110 let. Tuto dobu si budete moci připomenout na příbramském nádraží 8. září od 10 hodin. Druhou zářijovou sobotu zde proběhne regionální Den železnice. Čeká na vás bohatý program a samozřejmě se budete moci i s nostalgickým pocitem svézt parním vlakem nebo na drezíně. 


Sdělení POŘADATELE :

Parní vlak, který jede z Březnice do Berouna s odjezdem z Březnice 13:55 a z Příbrami 16:25 bude PRODLOUŽEN do stanice Praha-Smíchov. Parní vlak ze stanice Březnice do stanice Praha-Smíchov nebude v úseku Beroun – Praha-Smíchov zastavovat na pro výstup a nástup cestujících. Cestující do stanic Karlštejn a Praha-Radotín mohou využít ze stanice Beroun pravidelný osobní vlak linky S7, kde budou odbaveni dle tarifu Českých drah, nebo tarifu PID. Upravený jízdní řád zveřejníme následující den (tj. středa).

Dále upozorňujeme, že na trasách parního vlaku může docházet ke zpožděním z důvodu omezené rychlosti na všech trasách na 50 km/h. O případných zpožděních Vás zde budeme informovat na Fabokových stránkách. Omlouváme se Vám za vzniklé nepříjemnosti.

Děkujeme za pochopení.


Regionální den železnice – program

Jsou  připravovány jízdy parním vlakem z Berouna přes Příbram do Březnice a zpět, prohlídka vlaku Cyklo Brdy na příbramském nádraží a jízdy na historickou vlečku do Kovohutí. Při komentovaných prohlídkách si budete moci prohlédnout pracoviště řízení železničního provozu. Nebude chybět divadelní představení hry „Bedřich Hrozný” Divadla za vodou z Čenkova nebo hudební vystoupení skupin V Original a Pe & Pe. Sběratelé budou moci navštívit putovní výstavu turistických známek v železničním voze. Nezapomnělo se ani na promítání filmů se železniční tématikou. Oslavy potrvají až do 19 hodin.

Jízdy zvláštních parních vlaků

jízdy zvláštních vlaků vedených historickou parní lokomotivou v úseku Beroun – Příbram a zpět + 2 x Příbram – Březnice a zpětjízdy zvláštních retro vlaků vedených historickou motorovou lokomotivou v úseku Příbram – Jince a zpět

v úseku Jince – Příbram – Březnice – Příbram, bude parní vlak doprovázen postavami z divadelní hry Bedřich Hrozný, odpolední parní vlak z Příbrami do Březnice a zpět, pak bude doprovázen hudební skupinou Pe & Pe

Parní vlak bude tažen lokomotivou “Štokr” 556.0506 s pěti vozy Bam.

Historický motorový vlak v úseku Příbram – Jince – Příbram – Březnice bude tažen lokomotivou “Kyklop” T499.0002 se čtyřmi vozy ČSD Ostravan.

Huťský express s Lokomotivou “Prasátko” T212.xxxx s vozem Ds a Ce.

Plakát

Více informací naleznete ZDE