Vodnický den dětí s VITESCO TECHNOLOGIES opět spojil generace

 V pátek 2. června 2023 se zahrada Domova seniorů Hortenzie a hasičské hřiště otevřela všem dětem, které zde oslavily svůj svátek. Frenštátský Den dětí s Vitescem se tentokrát nesl ve znamení vody a připravil atrakce nejen pro děti, ale pro celou rodinu.

Tento den je výjimečný tím, že je už od roku 2015 místem, kde probíhá úžasné mezigenerační setkání v rámci největší oslavy Dne dětí na Frenštátsku.

Děti si užily vodnickou pohádku, dozvěděly se spoustu zajímavostí ze života různých ryb, vezly mouku na trakaři do mlýna. Když se unavily na obřích skákacích hradech a boulder stěně, šly si zachytat ryby, namalovat obličej, nebo pro zvířátko z nafukovacích balónků. Frenštátský den dětí se opravdu vydařil a připravený nabitý program si užily stovky návštěvníků.


 „Je to tady perfektní, divadlo nás moc bavilo, mají to moderní a vtipné a takové krásné malování na obličej jsme ještě nikde neviděli,“ svěřila se jedna z maminek.

Se sportováním nezůstali pozadu ani klienti Domova Hortenzie.

Do petangového turnaje se zapojilo sedm klientů a všichni se nakonec stali vítězi. Na hasičském hřišti se děti vyřádily na obrovských nafukovacích atrakcích a nechyběla zde ukázka techniky Sboru dobrovolných hasičů.

                                                                                                                                 

Celým odpolednem provázel Robin Gebauer, který malé návštěvníky zval nejen na loutkové pohádky o vodnících a rusalkách, ale také na různá řemesla, které si děti společně s rodiči mohly vyzkoušet – jak se mlelo obilí ve mlýně, pralo prádlo, jak se dělala nitka a proč je potřeba voda při výrobě nití a jak se bělilo u vody plátno a nosily pytle do mlýna. Děti se naučily jezdit s trakařem a chytat rybičky, chodit na chůdách. V zadní části zahrady pak vyzkoušely soutěžní vodnické stanoviště, které připravila Astra, CVČ, facepainting a výtvarné dílničky.