V rámci oslav v sobotu projel Jihlavou unikátní konvoj historických vozidel

Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) oslavil o víkendu 111. výročí zahájení provozu. V sobotu 19. září  vyjely z Masarykova náměstí asi dvě desítky především historických autobusů a trolejbusů mapujících kompletní poválečnou historii městské hromadné dopravy v Jihlavě.

V naprosto jedinečné koloně se ukázali např. autobusy Škoda 706 RO, dále autobusy Karosa Šx 11, Ikarus 280, Karosa B952 v novém laku, ale i celá řada slavných škodováckých trolejbusů počínaje „Sedmičkou“ z padesátých let přes vůz značky Škoda 14Tr, který si většina Jihlavanů pamatuje z dětství a mládí, ale přijela např. i jeho kloubová verze značky 15 Tr.

Konvoj pojel z náměstí na hlavní nádraží a zpět.

Součastnost
historie

Na Masarykově náměstí probíhal v sobotu po celý den  bohatý program spojený s výstavou historických vozů i s představením současných nejmodernější technologií. Besip představil simulátory jízdy v autě a na motorce včetně simulátoru nárazu.


K důkladné prohlídce byly v sobotu na náměstí přistaveny také nově nakoupené vozy Dopravního podniku města Jihlavy – autobusy Solaris Urbino 12 CNG a parciální trolejbusy Škoda 32 Tr. Právě tyto trolejbusy vybavené velkokapacitními nabíjecími bateriemi vyjely od soboty na prodlouženou linku C až ke Kauflandu,“ řekl radní města Jihlavy pro dopravu Jaroslav Vymazal