Světový den goril a oslavy 60 let chovu goril v Zoo Praha

V sobotu 23. září oslaví Zoo Praha Světový den goril společně s výročím 60 let zdejšího chovu těchto největších primátů světa. Návštěvníci se mohou těšit na mimořádný program v obou pavilonech – v loni otevřené Rezervaci Dja, kterou obývá rodinná skupina, a také v Centru Méfou, kde žije slavný Richard se svými syny. Každou hodinu od 11 do 16 proběhne na obou místech speciální komentované setkání. Pro všechny gorily navíc přichystali chovatelé na 15. hodinu překvapení.

Program v Rezervaci Dja

  • Recyklace mobilních telefonů má smysl a pomoci můžete i vy: Spojené stanoviště Remobilu a Zoo Praha představí suroviny z nich získané.
  • Strážci pralesa: Čím jsou důležití a v čem spočívá jejich práce? To vše zjistíte u stanu těchto ecoguards před pavilonem!
  • Setkání v Somalomo: Poznejte projekt na ochranu (nejen) goril v Kamerunu v africké školní třídě uvnitř pavilonu.
Desetiletá Duni – dcera slavné Moji – je aktuálně březí. Pokud se vše vydaří, porodí už na sklonku tohoto roku svého prvního potomka. I ona se dočká tuto sobotu v 15 hodin překvapení od chovatelů. Foto Oliver Le Que, Zoo Praha

Program v Centru Méfou

  • Titan byl první, aneb Seznamte se s gorilími osobnostmi za celou dobu historie chovu: Dokážete podle fotek rozpoznat obličeje goril a určit, na kterém obrázku se nachází například Ajabu, Moja, Kamba či Richard?
  • Inteligence goril: Gorily patří mezi nejinteligentnější zvířata a jejich zvídavost je v chovech třeba neustále rozvíjet a dbát na to, aby se nenudily. K tomu slouží chovatelům nejrůznější hlavolamy. Poradíte si s hlavolamem stejně jako gorila, či snad ještě lépe?

 

Titulní foto 1: Richard sídlící v Centru Méfou, tedy ve starém pavilonu goril v dolní části zoo, je bezesporu jedním z nejslavnějších obyvatel Zoo Praha. Jeho stopa v historii zdejšího chovu je nesmazatelná zejména díky otcovství všech dosud narozených mláďat. Foto Oliver Le Que, Zoo Praha