Summit EFFE 14. – 17. 4. 2019 Lisabon (Portugalsko)

Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ. Ve dnech 14. – 17. 4. 2019 se v portugalském Lisabonu uskutečnilo setkání zástupců evropských festivalů a evropských organizací sdružujících festivaly.

Přijali jsme pozvání od Evropské festivalové asociace, která ocenila Mezinárodní festival outdoorových filmů udělením značky EFFE (Evropa pro festivaly, festivaly pro Evropu). Tento pilotní projekt Evropské komise je iniciován Sdružením evropských festivalů (EFA) a ocenil nejlepší a nejkreativnější festivaly, které nejvíce udávají budoucí trendy. Ocenění má platnost jak pro rok 2019, tak pro rok 2020.

Jsme velmi rádi, že jsme se tohoto setkání mohli zúčastnit. Sdílet vzájemné zkušenosti. Potkat se s kolegy z prestižních domácích (např. Pražské jaro) a hlavně zahraničních festivalů (např. Big bang festival). Poslechnout si rozmanité pohledy na budoucí vývoj festivalů v evropském prostředí. “Jak asi tušíte, příprava festivalu znamená především spoustu organizační práce a není moc příležitostí potkat se s lidmi z jiných festivalů. Popovídat si o organizačních zkušenostech s kolegy nejen z Evropské unie je velmi příjemné a přínosné. Někdy zjistíte, že to co jste sami složitě připravovali mají jinde už dávno vyřešené a jsou ochotni se s vámi o tyto zkušenosti podělit” říká hlavní produkční festivalu Marek Pilný.

This slideshow requires JavaScript.

Velmi si vážíme iniciativy EFA zařadit do programu EFFE i méně tradiční festivalové projekty, mezi které patří i Mezinárodní festival outdoorových filmů, který letos již po sedmnácté zavítá do 60 míst v České republice a na Slovensku. Jako vždy se mají diváci na co těšit!